fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Zobaczcie z nami niewidzialne !ZST realizuje projekt z Fundacją Anwil dla Włocławka.

W piątej edycji programu edukacyjnego Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA „Uczę się z ANWILEM” Zespół Szkół Technicznych otrzymał 16.050 zł. Projekt napisany przez Panią Sylwię Czerwińską Modrzejewską i Monikę Rębiałkowską znalazł się wśród dofinansowanych projektów.

Nauki ścisłe kojarzą się młodym ludziom z trudnością przyswojenia i nudą. Dlatego niezwykle ważne jest  stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacyjnych, które rozwinęłyby w młodych ludziach zainteresowanie naukami ścisłymi.

Przedmioty takie jak chemia, fizyka, informatyka, astrofizyka i matematyka, pozwalają na lepsze funkcjonowanie i rozwój we współczesnym świecie, są istotne z punktu widzenie rozwoju technologicznego świata, ale również z punktu rozwoju osobistego człowieka. Ponieważ nowa rzeczywistość stawia przed nami nowe wyzwania  i nowe możliwości dlatego też niezwykle ważna jest popularyzacja nauk ścisłych wśród młodych.

Tegoroczny projekt „Zobaczyć niewidzialne” odnosi się w całości do tego co w nauce najbardziej ekscytujące czyli tego, co jest, ale tego nie widać lub nie posiada materialnej postaci – powietrze, internet, prąd, wiązka laserowa. Wszystkie te rzeczy są niewidoczne dla oka lub nie mają materialnej postaci ale są i stanowią ważny element rzeczywistości a nawet zmieniają w bardzo znaczący sposób. Są więc tajemnicze i ekscytujące. Najnowsze trendy w edukacji pokazują, że najbardziej skuteczną metodą nauki jest bezpośredni i praktyczny sposób zdobywania wiedzy i ukazanie praktycznego zastosowania nauki w życiu.

Zajęcia zostały zaplanowane w następujących grupach tematycznych:

LASEROWE LOVE

Lasery zdominowały naukę i są obecne we wszystkich dziedzinach życia. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się  z wykorzystaniem lasera w sztuce użytkowej czyli w projektowaniu gadżetów reklamowych. Przy pomocy tabletów graficznych zakupionych w poprzedniej edycji programu FUNDACJI ANWIL DLA WŁOCŁAWKA młodzi ludzie zaprojektują wzory, a następnie dokonają obróbki technologicznej za pomocą lasera – wycinając wzory w drewnie, szkle, plastiku i innych materiałach.

Z LOTU PTAKA

Warsztaty są spełnieniem marzeń o lataniu! Obejmują budowę drona edukacyjnego oraz naukę bezpiecznego lotu. Poza zajęciami robotyki i informatyki, które będą związane z budowaniem i programowaniem dronów, uczniowie nauczą się programowania kontrolera lotu oraz  nagrywania zdjęć i filmów a następnie ich obrabiania.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji