fbpx
Lifestyle Wiadomości

Znajdź czas dla Włocławka i odkryj jego najfajniejsze zakątki! Włocławek nie taki zły jak go malują – część 3!

Włocławek ma do zaoferowania wiele, tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Przekonujemy, że naprawdę warto poznać jego najlepsze strony. A można wymieniać je w nieskończoność! Udowodnimy Ci, że atrakcji i pięknych miejsc nie brakuje, a każdy może znaleźć coś dla siebie.

Włocławek o każdej porze roku ma swój urok, ale wiosna i lato to jest coś! Nikt nie zaprzeczy, że miasto nad Wisłą ma swój ogromy urok. Otaczająca przyroda wśród miejskich zabudowań potrafi sprawić, że można poczuć się jak na wsi. Tereny nadwiślańskie są w pełni wykorzystane przez miasto. Szczególnie latem na bulwarach odbywają się różne wydarzenia między innymi są to koncerty na scenie na rzece Wiśle. To idealna okazja do spotkań z przyjaciółmi, delektowania się dobrą muzyką i podziwiania okoliczności natury. Warto wspomnieć o festiwalu Wisły, który corocznie odbywa się w mieście i przyciąga wielu mieszkańców, nie tylko Włocławka, ale także regionu.

Jeśli lubisz aktywność fizyczną, to mamy dla Ciebie świetną informację! We Włocławku i powiecie włocławskim aż kipi od ścieżek rowerowych. Można ich wymienić wiele – wyprawa nad jezioro Wikaryjskie, na drugi brzeg Wisły, okolice Baruchowa, Gorenia a nawet do Ciechocinka. Wiele tras rowerowych zostało odnowionych, dzięki czemu cykliści mają bezpieczne i komfortowe warunki jazdy.

Jeśli już zahaczyliśmy o sport to nie można nie wspomnieć o drużynie Anwilu Włocławek. Nasz klub koszykarski przysparza mieszkańcom wiele wrażeń i emocji sportowych. Dzień meczu to dzień niesamowitej integracji i wspólnego kibicowania. To właśnie z Anwilem kojarzy się Włocławek. Zdecydowanie można rzec, że to nasza duma! A w dowód tego liczne sukcesy i wygrane. Nie trzeba tutaj więcej dodawać, każdy wie, ze najlepszy w Polsce jest ANWIL Włocławek!

skatepa

Włocławek zapewnia mieszkańcom miejsca służące aktywności fizycznej i rekreacji. Młodzież ma do dyspozycji nowoczesny skatepark przy ul. Wysokiej. Teren do niego przyległy wzbogacono zielenią. Warto także wspomnieć o odkrytych basenach letnich na Słodowie, które w okresie letnim przyciągają mnóstwo mieszkańców. To frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego, ponieważ znajdują się tam między innymi zjeżdżalnie, plac zabaw, możliwość gry w siatkówkę plażową.

Włocławek to miasto, które tętni życiem i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Sezon wiosenny i letni zbliża się wielkimi krokami, a wtedy na mieszkańców czeka jeszcze więcej atrakcji. Śledź uważnie planowane wydarzenia i doceń piękno tego miasta! My jesteśmy nim zachwyceni!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji