fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Zmiana na lepsze, kolejne budynki z obszaru rewitalizacji z dotacją!

Kamienica nr 18 na ulicy 3-go Maja, Bank Gdański na skrzyżowaniu ulic Żabiej oraz Królewieckiej zostaną wyremontowane. Na początku tego tygodnia zostały przydzielone fundusze na odnowę tych dwóch budynków.

Przebudowa kamienicy przy ul. 3go Maja 18 oraz utworzenie Interaktywnego Centrum Fajansu w budynku dawnego Banku Gdańskiego na rogu ul. Żabiej i Królewieckiej coraz bliżej!!
– napisał na Facebooku Marek Wojtkowski.

Dobre informacje na początek tygodnia. Dostaliśmy potwierdzenie przyznania nam dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na przebudowę kamienicy przy ul. 3go Maja 18 oraz utworzenie Interaktywnego Centrum Fajansu w budynku dawnego Banku Gdańskiego na rogu ul. Żabiej i Królewieckiej– informacje na swoim Facebooku przekazał wiceprezydent miasta Krzysztof Kukucki.

Na remont obiektu na ulicy 3- go Maja została przydzielona kwota 7 584 258,33 zł. Powstanie tam Centrum Rewitalizacji Włocławka. Część pomieszczeń zostanie przeznaczona na działalność aktywizacji i przedsiębiorczości w tym ekonomicznego inkubatora społecznego. W budynku będzie znajdować się także punkt doradztwa prawno-zawodowego oraz bank pracy. W obiekcie będzie też funkcjonować kawiarnia obywatelska. Przebudowa kamienicy realizowana jest w ramach projektu “Śródmieście na drodze do zmian- opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Centrum Włocławka”.

Odnowa budynku dawnego Banku Gdańskiego dostała dofinansowanie w postaci 11 082 186,81 zł. W obiekcie ma powstać Interaktywne Centrum Fajansu. Centrum to ma promować lokalną tradycję, historię oraz sztukę.

Etapy oraz działania prowadzone w ramach rewitalizacji miasta można obserwować na stronie: Rewitalizacja Miasta Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji