fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Zlekceważyli ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i stracili prawo jazdy.

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kosztowało czterech  kierowców utratę prawa jazdy na trzy miesiące. W jednym przypadku kierująca vw gnała swoim autem mając na liczniku 142 km/h.  

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego też policjanci włocławskiej drogówki każdego dnia kontrolują czy kierowcy nie jadą zbyt szybko i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych. Do działań wykorzystują wszystkie możliwe sposoby pomiaru prędkości, od ręcznych mierników prędkości po videorejestratory w nieoznakowanych radiowozach.   

Tylko 22 lipca 2020 roku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy gnali w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące w miejscu kontroli ograniczenia.   

Niechlubną  rekordzistką okazała się 53-latka kierująca vw, która jechała w m. Borzymie (gm. Choceń) z prędkością o 92 km/h większą niż obowiązujące ją przepisy. Kobieta zlekceważyła ograniczenie prędkości do 50 km/h i pędziła mając na liczniku 142 km/h. Tego samego dnia, tylko na innej drodze mundurowi namierzyli dwóch kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców wieku 25 i 46 lat, którzy prowadzili swoje audi na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Młodszy z nich 25-latek jechał z prędkością 93 km/h, natomiast starszy miał na liczniku 97 km/h. Obu kierowców w miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/hinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Ostatnie tego dnia prawo jazdy utracił 20-letni kierowca forda na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Również on gnał, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych. Zmierzona prędkość przez mundurowych wykazała, że młody kierowca jechał 111 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała go maksymalna dopuszczalna prędkość do 50 km/h.    

Wszyscy zatrzymani kierowcy utracili prawa jazdy na trzy miesiące, co oznacza, że w najbliższym czasie nie będą mogli prowadzić aut. Również mundurowi na każdego z kierowców nałożyli mandaty karne i punkt

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji