fbpx
Wiadomości

Zima pokazała swoje oblicze na drogach – policjanci apelują o ostrożność

Na drogach Włocławka i powiatu zima zagościła na dobre. To z pewnością trudne i wymagające warunki dla kierowców. Policjanci apelują więc o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Do niedawna aura nas oszczędzała, dlatego wielu kierowców przyzwyczaiło się do w miarę korzystnych warunków na drodze. Niestety ostatni dzień (20.12.2021) pokazał jak szybko sytuacja na drodze może ulec zmianie. Wczorajsze silne opady śniegu były zapewne nie lada wyzwaniem dla użytkowników dróg.

Wśród 10 zdarzeń drogowych odnotowanych wczoraj (20.12.2021) na terenie miasta i powiatu przez włocławskich policjantów, 3 związane były z niekorzystnymi warunkami na drogach. Na szczęście wszystkie zdarzenia zakończyły się jako kolizje drogowe i nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci apelują więc o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że oblodzona, czy też mokra, pokryta śniegiem nawierzchnia powoduje zmniejszenie przyczepności kół pojazdu i wydłuża drogę hamowania. W połączeniu z brawurą i nadmierną prędkością może być przyczyną tragedii.

Zadbajmy również o to, aby zapewnić sobie dobrą widoczność, czyli odpowiednio wcześnie zejdźmy do auta, by odśnieżyć szyby i lusterka. Nie zapomnijmy również o usunięciu śniegu z reszty pojazdu. W przeciwnym przypadku takie zalegające na aucie bryły śniegu mogą spaść w czasie jazdy i stworzyć zagrożenie do innych użytkowników dróg.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji