fbpx
Testowy baner
Wiadomości

„Zielone tereny Śródmieścia” i „3-go Maja Woonerfem „konkursy ogłoszone. W przygotowaniu przebudowa Placu Wolności.

Włocławski ratusz ogłosił dwa konkursy architektoniczne, które odmienią w przyszłości włocławskie Śródmieście. 7 września podczas konferencji prasowej, zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki opowiedział o szczegółach tych dwóch projektów.

„Zielone tereny Śródmieścia” mają powstać od ulicy Zduńskiej przez Miedzianą, Zielony Rynek, Szczęśliwą i Jagiellońską, pojawi się również mała architektura, bezpieczne trakty rowerowe i dużo roślinności .

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: Ogłoszone konkursy architektoniczne, są bardzo ważne i istotne, ale również stanowiły one pewnego rodzaju wyzwanie- najpierw dla pracowników Urzędu , a teraz dla architektów, którzy będą mogli wziąć w nich udział. W ubiegłym tygodniu został ogłoszony pierwszy konkurs architektoniczny na zagospodarowanie kwartału ulicy Cyganka, Żabia, 3 Maja, Brzeska. Konkurs został przygotowany przez pracowników Urzędu Miasta w szczególności Wydziału Inwestycji, Urbanistyki i Architektury oraz Biura Zamówień Publicznych. W tym konkursie jest podobnie, to dzięki dużemu zaangażowaniu tych wydziałów, merytorycznej, ciężkiej pracy- zdecydowaliśmy się na opracowanie regulaminu i ogłoszenie konkursu. Jest to nowe podejście do projektowania w naszym mieście, które daje szanse na poprawę jakości przestrzeni publicznej, o czym tak często mieszkańcy naszego miasta wspominają. Chcemy, aby było tutaj zielono, przyjemnie, bezpiecznie dla pieszych, rowerzystów, oczywiście zachowując funkcje komunikacyjne tej przestrzeni.

„3-go Maja Woonerfem „konkurs we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Zadanie w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Krzysztof Kukucki: To zadanie znajduje się w obszarze rewitalizacji i jest, to drugi konkurs architektoniczny w tym obszarze przygotowany przez Wydział Inwestycji, Urbanistyki i Architektury i Biuro Zamówień Publicznych. Mamy świadomość jak ważne jest to, aby przestrzeń na 3- Maja przyciągała mieszkańców i sprawiała, żeby mogli czuć się tam  dobrze. Stąd, też to wymagające od nas podejście, ale dające szanse na efekt z którego włocławianie będą zadowoleni. 

10 grudnia 2020 roku ratusz wyłoni zwycięzcę konkursu „3-go Maja Woonerfem „,który oprócz nagrody finansowej będzie mógł przystąpić do negocjacji, a w efekcie podpisać umowę na opracowanie dokumentacji projektowej.

Krzysztof Kukucki: W przygotowaniu jest konkurs architektoniczny, który dotyczy przebudowy Placu Wolności. Jest to nowe podejście do projektowania, do tego co stanowi nasze wspólne dobro. Jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Włocławka po realizacji tych projektów powiedzą, że ten dodatkowy wysiłek i dodatkowa praca opłaciła się i przyniosła spodziewane efekty.
Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji