fbpx
Tylko TU

Zbonikowski: Wybory do PE to ogromny wiatr w żagle dla nas, jako polityków.

O wyborach, które odbyły się 26 maja, rekonstrukcji rządu, o potrzebnym wsparciu dla regionu, a także o starcie posła Zbonikowskiego w jesiennych wyborach.

Kinga Maślanka: Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami- jak by Pan podsumował wynik partii, którą poseł Łukasz Zbonikowski reprezentuje?

Łukasz Zbonikowski: Myślę, że to zdecydowane zwycięstwo to bardzo dobra ocena polityki naszego rządu przez Polaków.

Kinga Maślanka: Skąd według Pana tak wysoka ocena?

Łukasz Zbonikowski: Po pierwsze, to co rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał -realizuje. Pojawiają się ciągle nowe pomysły, jak podnieść poziom życia Polaków, jak rozwiązać liczne problemy, które nurtowały nas przez ostatnie 30 lat.Wybory, które odbyły się 26 maja to ogromny wiatr w żagle dla nas, jako polityków.

Kinga Maślanka: To do czego ten wiatr motywuje dalej, Panie Pośle?

Łukasz Zbonikowski: By pracować dalej,jeszcze z większym wytężeniem dla Polaków. To jest bardzo dobry prognostyk na wybory krajowe, ale należy pamiętać, żeby ten dobry kierunek podnoszenia poziomu życia Polaków można było realizować -trzeba utrzymać władzę w naszym kraju. Liczymy, że w jesiennych wyborach również nasze działania zostaną wysoko ocenione przez wyborców, którzy dadzą nam dokończyć dzieła Dobrej Zmiany.

Kinga Maślanka: Wybory za nami, rekonstrukcja rządu po uzyskaniu mandatów do Europarlamentu przez niektórych ministrów,wiceministrów również. Nowe i przede wszystkim młode twarze w rządzie ,a wśród nich wiceminister z naszego regionu.

Łukasz Zbonikowski: To jest kolejny bardzo pozytywny impuls. Nasz rząd, daje szansę młodym ludziom, którzy pokazali, że potrafią pracować i dbają o swój region. Jestem dumny i cieszę się, że nasz region wreszcie został uhonorowany wiceministrem w osobie pani Anny Gembickiej, która bardzo mocno angażuje się w swoją pracę. Dla parlamentarzystów z tej ziemi takie wsparcie jest potrzebne. Nam ciągle z ziemi włocławskiej, kujawskiej i dobrzyńskiej brakowało dobrego rzecznika,przy ośrodkach decyzyjnych.Pani Anna Gembicka jako wiceminister w jednym z najważniejszych ministerstw myślę, że bardzo pomoże upomnieć się o nasz włocławski region- trzymamy kciuki. Cieszę się, że premier Mateusz Morawiecki daje szansę młodym ludziom na pracę dla Polski.

Kinga Maślanka: Jedne wybory już za nami, kolejne wybory przed nami. Ma Pan zamiar ubiegać się o ponowny mandat poselski?

Łukasz Zbonikowski: Takie mam plany. Oczywiście decyduje o wszystkim lider naszej partii, Jarosław Kaczyński. On dobiera ludzi do odpowiednich zadań. Przez ostatnie cztery kadencje funkcjonowałem, startowałem skutecznie. Myślę, że nie mogę się wstydzić żadnego wyniku jaki przynosiłem dla PiS, ale oczywiście decyzje należą do najwyższego organu partii. Myślę, że na te wybory wszystkie ręce będą potrzebne na pokładzie. Każdy kto potrafi prowadzić kampanie wyborcze się przyda. Jestem do dyspozycji…

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji