fbpx
Wiadomości

Zbonikowski: Rodzina 500+ stanowi realne finansowe wsparcie dla rodzin.Program w wielu przypadkach przywrócił godność…

Już od 1 lipca rządowy Program Rodzina „500+” zostanie znacząco rozszerzony, a świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci,bez względu na dochody rodziny.

W kwietniu 2016 roku program Rodzina 500 + wszedł w życie.Wydatki na 500 plus od początku programu to prawie 70,7 mld złotych. Ze wsparcia korzysta 2,4 mln rodzin. Świadczenie otrzymuje 3,65 mln dzieci.

Podczas spotkania z mediami poseł PiS Łukasz Zbonikowski poinformował o zmianach w „500+” i jak podkreślił rządowy program zawiera wiele uproszczeń.

Łukasz Zbonikowski: Program 500 + zawiera maksymalną ilości uproszczeń. Nie jest  wymagane kryterium dochodowe, a składanie wniosków odbywa się wszelkimi możliwymi sposobami- elektronicznie, za pomocą własnych kont bankowych, na portalu Empatia Ministerstwa Polityki Społecznej czy portalu ZUS. Wniosek można oczywiście złożyć w sposób tradycyjny w formie pisemnej w instytucjach pomocy społecznej oraz za pomocą poczty -listownie. 

Zmiany wchodzą w życie 1 lipca 2019 roku.W nowej formule programu świadczenie wychowawcze trafi do 4,4 mln rodzin. Ze wsparcia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci. Koszt rozszerzenia programu Rodzina 500 plus na wszystkie dzieci do 18 roku życia w bieżącym roku wyniesie ok. 9,6 mld złotych. W przyszłym roku będzie to ok. 20 mld złotych.

Łukasz Zbonikowski: Rozszerzenie programu to logiczne domknięcie dotychczasowego rozwiązania, to naturalna konsekwencja zmian w polityce wobec rodzin, które zaproponowała Zjednoczona Prawica. Realizujemy je krok po kroku.Rodzina 500 plus stanowi realne finansowe wsparcie dla rodzin. Program w wielu przypadkach przywrócił im godność, pozwolił spokojniej zarządzać domowym budżetem, a wiele dzieci po prostu wyrwał z biedy. Dzięki  świadczeniu wychowawczemu otworzyliśmy perspektywy rozwoju dla osób, które do tej pory spychane były na margines. 

Inauguracja programu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 czerwca w gminie Mrocza nieopodal Nakła.

Łukasz Zbonikowski: Udowodniliśmy, że polityka może być wiarygodna, że nasz obóz jest zdeterminowany do tego, by zmieniać Polskę, poprawiać sytuację rodzin. Inwestować w nie, choćby wszyscy nasi polityczni  przeciwnicy mówili, że to się nie uda, że nie ma na to pieniędzy.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji