fbpx
Wiadomości

Zbonikowski: Proszę, nie idźcie tą drogą! Łyczak: Były płonne obawy konkurencji posła Zbonikowskiego…

Wybory już czuć, kandydaci organizują konferencje prasowe podczas, których jedni mówią o swoich dotychczasowych dokonaniach, inni o powodach usunięcia niektórych kandydatów z partii, a jeszcze inni apelują do byłego kolegi partyjnego, aby nie startował w wyborach i cieszył się posiadaną …emeryturą.

28 sierpnia Łukasz Zbonikowski ,kandydat na senatora, któremu dotychczasowa partia Prawo i Sprawiedliwość „podziękowała za współpracę” podczas spotkania z mediami , poinformował o swoim starcie do Senatu z Komitetu Wyborczego Wyborców Patrioci i Samorządowcy.

I mówił min. tak…

Łukasz Zbonikowski: Nie jest prawdą jakobym założył własny ,a tym bardziej konkurencyjny komitet wyborczy do PiS. Bolesną i niesprawiedliwą decyzję o usunięciu z list przyjąłem w pokorze i nie podejmowałem żadnych kroków oraz nie wypowiadałem się publicznie, aż do dnia dzisiejszego. Lokalni samorządowcy z Kujaw oraz byli członkowie PiS wyrzuceni przez ostatnie lata przez lokalne struktury -a jest ich więcej niż tych, którzy pozostali- założyli Komitet Wyborczy Wyborców. Od wielu dni prosili mnie o start w wyborach. Oddolnie zebrano na mnie ok. 4 tys. podpisów. Zgodę na start wyraziłem dopiero tydzień po tym jak bez reakcji władze centralne pozostawiły mój protest na bezprawne decyzje wobec mnie jak i medialne dyskredytowanie przez lokalnych działaczy partyjnych. Tak się często zdarza, że lokalna grupa miernot tworzy „spółdzielnie” by wykończyć odbiegającego od nich polityka. Gorzej gdy „centrala” na to zezwala.

Poseł apelował również do Józefa Łyczaka kandydata PiS ubiegającego się o ponowny mandat senatora RP…

Łukasz Zbonikowski: Forsowany kandydat PiS to mało aktywny pobierający już emeryturę były pracownik GS-u w czasach PRL i nie budzi on uznania środowisk prawicowych. Nie ma on szans wygrać z medialnym kandydatem zjednoczonej opozycji. Moja kandydatura urasta więc do „koła ratunkowego” dla prawicy aby utrzymać w tym okręgu senatora. Ja wygram te wybory! Jednakże forsowanie dodatkowego kandydata z PiS może to uniemożliwić. Apeluję więc do pana Józefa Łyczaka i władz PiS, aby zagospodarowali go na innym odcinku i dali szansę Włocławkowi na posiadanie prawicowego senatora. Józef Łyczak, w przeciwieństwie do mnie, może być na listach poselskich PiS, może trafić do administracji rządowej lub cieszyć się emeryturą.

2 września podczas konferencji prasowej do słów Zbonikowskiego, odnieśli się Marzenna Drab, prezes zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości i senator Józef Łyczak.

Marzenna Drab: Chciałabym podkreślić, że pan Łukasz Zbonikowski jednogłośnie został wykluczony z szeregów partii. Jak w każdej partii, jeżeli występuje się przeciwko macierzystej partii, to z automatu należy taką osobę wykluczyć i też tak się stało. 

Wszędzie głosili, że…

Józef Łyczak: Od samego początku w centrali, wszędzie głosili, że jedynym kandydatem do senatu z naszego okręgu Nr 13 we Włocławku jestem ja, czyli Łyczak Józef. Kolejną rzecz, którą wymyślił pan poseł, w mojej ocenie, żeby również nie zorientowanym nie pomóc, to nazwę swojego komitetu, czyli Patrioci i Samorządowcy, jak to skrócimy wychodzi dokładnie  PiS. Około 7000 zostało złożonych, czyli jestem takim maleńkim rekordzistą jeśli chodzi o ilość zebranych podpisów do senatu.  Były płonne obawy konkurencji posła Zbonikowskiego, który podczas swojej ostatniej konferencji sygnalizował, iż rzekomo miałem jakieś problemy czy pomagający w zbieraniu podpisów- nie było takiej sytuacji.

Łukasz Zbonikowski do słów Marzenny Drab i Józefa Łyczaka odnosi się tak…

Na dzień dzisiejszy te działania odbieram jako szkodzenie prawicy we Włocławku. Proszę, nie idźcie tą drogą! Mnie raduje i napawa dumą to, iż każdego dnia na ulicach Włocławka otrzymuję dowody wsparcia i poparcia od wyborców PiS.

Na kogo postawią wyborcy? O tym dowiemy się już niebawem. Pewne jest to, że walka między byłymi kolegami partyjnymi na pewno będzie, a na brak konferencji z udziałem Zbonikowskiego i Łyczaka, lokalne redakcje nie będą zapewne narzekać.

Kinga Maślanka

 

 

Polecamy

2 komentarze

  1. Od 2007 r w strukturach naszego PIS-u( region Toruń-Włocłąwek) działy się i dalej jak widać , słychać , a niebawem będzie czuć(…) będzie tylko gorycz porażki- kolejnej porażki , dzięki ambicyjkom lokalnym politykom…Dodam, że w 2015 r nieomal identyczną formę walki ” o głosy” nie licząc się z lojalnością wobec partii popisał się Zbigniew Girzyński . Kosztem tamtego rozłamu była przegrana kandydatki PIS-u na senatora w Toruniu( tym razem we Włocławku) ; a zasada gdzie ” dwóch się wali po …” tam trzeci korzysta wypełniła dzban …, że żale i gorycz wylały się na zewnątrz… Tym razem będzie „powtórka z historii”, a rozrywkowo -czytaj radować się będą tylko przeciwnicy- kandydat z P.O. Jeszcze jedno; Włocłąwek nie miał po 1989 r do prawicowych kandydatów , takich co by można napisać; wierny zasadom Solidarnosci; prawy; uczciwy i godny człowiek …Pan Łukasz Zbonikowski upadał co kadencja i zamiast wzmacniać fundament prawicy- Prawa i Sprawiedliwości był zajęty ” swoją koszulą”, a nie sprawami partii. To był niespójny i słaby budulec, który dawno powinien być usunięty; jak zgniłe jabłko z koszyka…Dziś , na miesiąc przed wyborami po permanencji w podcinaniu gałęzi drzewa PIS-u , które od 4 lat pielegnuje Pani Joanna Borowiak; mądra; elokwentna i bez ” ciagnących się za Nią słabostek” ( czytaj -wpadek), przez posła Zbonikowskiego ta farsa zasługuje na odrzucenie przez ludzi , którzy pójdą do wyborów. Zarząd PIS_u miał z Nim wyjatkowy problem. Dziś decyzja o tym, czy Włocławek i powiaty ościenne będą miały przedstawiciela w Senacie -jest w rękach głosujących ludzi prawicy(!) Lewacy; KOD-ziarze; OP-KO i PSL-owcy TYLKO zacierają ręce i już się cieszą ,z pewnego dla nich mandatu senatora; tylko od nas zależy , a żeby zapewnić mandat – musicie odsunąć Zbonikowskiego -za pomocą kartki wyborczej! Musicie być mądrzy na ten czas, żeby przez następne 4 lata nie narzekać na Kaczyńskiego i PIS; wszystko jest w Waszych rękach; a dokładnie – w głowach!

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: