fbpx
Wiadomości

Zbonikowski: O 20 procent więcej zostanie w portfelach młodych ludzi.

8 lipca poseł PiS Łukasz Zbonikowski podczas konferencji prasowej mówił min.o wsparciu rządu dla frankowiczów i osób posiadających kredyty hipoteczne, o zerowej stawce PIT dla pracowników do 26 roku życia i o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Nie tylko umowy o pracę…

Łukasz Zbonikowski: Zerowy podatek będzie obowiązywał nie tylko umowy o pracę, ale także umowy zlecenia i umowy o dzieło- do 80 tys. zł dochodu rocznego. Jest to bardzo dobry sygnał dla pracodawców oraz dla młodych osób, które rozpoczynają pracę. To prawie o 20% więcej wynagrodzenia, które zostanie w portfelach młodych ludzi. 

Sejm podczas ostatniego posiedzenia, rozszerzył poziom wsparcia dla frankowiczów i osób posiadających kredyty hipoteczne.W ustawie, która obowiązywała do 2015 roku, kwota maksymalnego wsparcia wynosiła 27 tysięcy złotych. Jak będzie teraz?

Łukasz Zbonikowski:Rozszerzyliśmy znacząco istniejący już fundusz wsparcia. Mamy nadzieję, że aktualne warunki i wysokość wsparcia nawet do 72 tysięcy złotych pomoże wielu rodzinom, które wpadly w pułapkę kredytową, a ich dochody będą się kwalifikować do tego typu pomocy.

Wiele rozwiązań dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego pojawiło się, jak poinformował Zbonikowski podczas konwencji PiS, która miała miejsce w miniony weekend.

Łukasz Zbonikowski : Centralny Port Komunikacyjny, który zakłada tzw. szprychę numer 1 , połączenie kolejowe Warszawa-Płock- Włocławek – Grudziądz i Trójmiasto. Ma być to najnowocześniejsza linia kolejowa z najszybszymi pociągami. To długo wyczekiwana sieć kolejowa, która rozwiąże wiele połączeń w Polsce. Szprycha nr 1, która ma przebiegać przez Włocławek i Grudziądz jest jedną z priorytetowych.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji