fbpx
Wiadomości

Zatrzymanie obywatelskie pijanego kierowcy, 22 kolizje drogowe i zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości!

Włocławscy policjanci od 28 października do 2 listopada 2022 r., prowadzą na terenie powiatu włocławskiego wzmożone działania w pobliżu cmentarzy i na drogach miasta i powiatu. Za nami trzy dni akcji.

Od początku trwania działań tj. od piątku 28.10. do niedzieli 30.10.2022 na terenie powiatu włocławskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowane zostały 22 kolizje drogowe, z których 9 zaistniało na terenie Włocławka.
Policjanci podczas akcji sprawdzali także trzeźwość kierujących. W dwóch przypadkach kontrola stanu trzeźwości wykazała, że kierowcy wsiedli za kółko pojazdu w stanie nietrzeźwości .

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został ujęty przez świadka, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu opel i do przyjazdu policjantów uniemożliwił oddalenie się kierowcy. Do zdarzenia doszło w sobotę (29.10.2022) około godziny 23:50 w miejscowości Korzeszynek (gm. Lubraniec). Po dotarciu mundurowi sprawdzili trzeźwość 50-letniego kierującego oplem. Badanie wykazało u niego ponad 2.4 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zatrzymania doszło w niedzielę (30.10.2022) około godziny 10:30 na ulicy Fredry we Włocławku. Policjanci podczas kontroli wyczuli od kierowcy peugeota silną woń alkoholu. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało u 48-latka ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiadał on nigdy prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem, gdzie może mu grozić wysoka grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Obaj kierowcy za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem, gdzie trafią materiały z przeprowadzonych czynności. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywnę.

Policjanci zatrzymali również kierowcę, który zdecydowanie za szybko chciał przejechać przez Włocławek. Mundurowi zmierzyli prędkość audi na Alei Kazimierza Wielkiego. Okazało się, że 49-letni kierowca audi przekroczył w obszarze zabudowanym obowiązujące go w tym miejscu ograniczenie do 70 km/h, a miał na liczniku 121 km/h. Wobec takiej sytuacji kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem, a dodatkowo ukarano mandatem w wysokości 1.5 tysiąca złotych oraz punktami.

Wzmożone działania policjantów potrwają do 2 listopada br. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu cmentarzy, gdzie może być zmieniona organizacja ruchu na czas akcji.

Aktualizacja w dniu 31 października 2022 roku wyłączono możliwość wyjazdu z ulicy Kazimierza Górskiego w lewo i na wprost. Można tylko jechać w prawo w Aleję Chopina w stronę centrum.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji