Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki wręczał mieszkańcom miód i zachęcał do korzystania z alternatywnych środków komunikacji.

Autor: Kinga Maślanka / 22 września 2020 / Bez kategorii / Wiadomości

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki wręczał mieszkańcom miód i zachęcał do korzystania z alternatywnych środków komunikacji.

22 września przy pierwszym zielonym przystanku zlokalizowanym przy ul. Kaliskiej z dziennikarzami spotkał się zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki .Tematem konferencji był trwający Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Władze naszego miasta podobnie jak w latach ubiegłych zachęcają włocławskich kierowców do tego, by wybrali alternatywne środki przemieszczania się po mieście.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: W 2019 roku dzięki zaangażowaniu Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii , dyrektora tego wydziału pana Pawła Żyżelewicza oraz człowieka od mobilności miejskiej pana Dominika Cieślikiewicza, Włocławek został wyróżniony w naszych działaniach promocyjnych. W tym roku oczywiście idziemy za ciosem , stąd już kibice naszego Anwilu mogli zobaczyć jaki środek lokomocji preferują koszykarze Anwilu, jeżeli chodzi o przemieszczanie się po mieście -dodam, że jest to Włower.

Przy pierwszym zielonym przystanku na ulicy Kaliskiej zlokalizowana jest stacja miejskich rowerów z których chętnie korzystają włocławianie.

Krzysztof Kukucki: Dziś zachęcamy mieszkańców, by jednak korzystali z autobusów MPK, z miejskich rowerów, z każdego innego środka przemieszczania się po mieście niż samochód. Cały czas pracujemy nad tym by komfort jazdy w naszych autobusach był coraz lepszy i min. dlatego też już w przyszłym miesiącu powinny pojawić się nowoczesne kasowniki. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli kupić wirtualny bilet , płacąc za niego kartą zbliżeniową, telefonem lub zegarkiem -z możliwością płatności zbliżeniowych.

Po zakończonej konferencji zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki wręczał mieszkańcom miejskie gadżety, jednym z nich był słoiczek miodu WŁONEY z miejskiej pasieki, która zlokalizowana jest w parku na Słodowie.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)