fbpx
Wiadomości

Zaproszenie:Konferencja Korczakowska w Kujawskiej Szkole Wyższej.

16 października 2019 roku o godz. 11.00 w Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska – starość i umieranie – dziecko i wychowanie”.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Społecznych i Technicznych – Studenckie Koło Naukowe „Warsztaty Korczakowskie” przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia  im. Janusza Korczaka oraz Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Wśród referatów znajdą się m.in. te poruszające temat starości i umierania w koncepcji opiekuńczo-wychowawczej Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej, dziecka w personalizacji świata dorosłych oraz językowych i literackich obrazów dzieciństwa i starości. Znajdzie się również wspomnienie o Pani Profesor Jadwidze Bińczyckiej. Podczas konferencji wręczone zostaną statuetki Honorowego Członka Studenckiego Koła Naukowego „Warsztaty Korczakowskie”.

Patronat honorowy nad ogólnopolską konferencją naukową objęli: Przewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Włocławek.

Konferencja naukowa „Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska – starość i umieranie – dziecko i wychowanieskierowana jest do środowisk związanych z edukacją, opieką i wychowaniem; także do seniorów i młodzieży.

Wstęp wolny.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji