fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Zabezpiecz swoje mieszkanie podczas urlopu

Wraz z nadejściem lata rozpoczął się wyczekiwany przez wielu czas wakacyjnych wyjazdów. Jednak, aby po powrocie z urlopu nie spotkała nas niemiła niespodzianka warto pamiętać o kilku zasadach zabezpieczenia mieszkania przed złodziejami podczas naszej nieobecności.

Przed wyjazdem sprawdźmy czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte, w tym również od pomieszczeń garażowych i gospodarczych. Pamiętajmy także o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Lepiej nie zostawiajmy w domu większej ilości gotówki ani biżuterii – bezpieczniejsze będą na koncie lub w skrytce bankowej.
Warto też poprosić zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem. Może ona na przykład od czasu do czasu otworzyć okno, włączyć światło, czy też wyjąć korespondencję ze skrzynki pocztowej, co sprawi wrażenie obecności domowników.  

Nie chwalmy się planowanym wyjazdem i nie umieszczajmy tego typu informacji na portalach społecznościowych pamiętając, że może to być wskazówka dla potencjalnego złodzieja, który będzie chciał wykorzystać naszą nieobecność.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji