fbpx
Wiadomości

XV Zaduszki plastyczne

Zaduszki plastyczne od piętnastu lat znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m.in. Henrykę Królikowską, Zdzisława Szmidta czy Franciszka Kwiatkowskiego. Dzięki Zaduszkom plastycznym pracownicy muzeum zdobyli wiele cennych informacji od gości o poszczególnych twórcach. Do muzealnego archiwum trafiły fotografie i dokumenty, a nawet dary w postaci dzieł – grafik, rysunków, ceramiki.

 W tegorocznym spotkaniu kolejny raz będziemy wspominać artystów plastyków z Włocławka, regionu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w ostatnich 30 latach. Odrębnie, indywidualną prezentacją przypomnimy postać Jadwigi Sypniewskiej (1931–2020) z okazji 90. rocznicy urodzin. Jak każdego roku będzie można zobaczyć ostatnio pozyskane fotografie, dotąd publicznie nieprezentowane.

Prowadzący – Krystyna Kotula i Adam Zapora – także w tym roku – liczą na wielu gości, którzy wspominając artystów, przytaczając anegdoty i zdarzenia, stworzą wyjątkową atmosferę spotkania.

Na Zaduszki plastyczne zapraszamy już 4 listopada, o godz. 17.00, do gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12.

Wstęp: wolny

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji