fbpx
Wiadomości

XL jubileuszowy plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku informuje, że w dniu 14 maja br. (niedziela) odbędzie się XL jubileuszowy plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”. Plener wpisuje się w obchody 40-lecia otwarcia Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, jednego z oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Do udziału w plenerze zaproszone są dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich. Listę uczestników należy przesłać do 8 maja br., na adres: Dział Edukacji i Promocji, Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, 87-800 Włocławek. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, klasę, nazwę szkoły oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Celem jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży zabytkami Włocławka, a także pobliskich miejscowości. Plener w nadwiślańskiej Nieszawie ma wydobyć jej piękno oraz otaczający ją krajobraz, uzewnętrznić wrażliwość estetyczną oraz indywidualne zdolności twórcze, wzbogacić warsztat rysunkowo-malarski, popularyzować sztukę oraz rozwijać doświadczenia i zainteresowania artystyczne, a także wyrobić wśród młodego pokolenia potrzebę obcowania z zabytkami.

Zadaniem uczestników pleneru jest utrwalenie dowolną techniką plastyczną na papierze fragmentu pejzażu Nieszawy. Tematem przedstawienia może być przeprawa promowa, bulwary wiślane, rynek z charakterystycznymi dla miasta zabudowaniami i ostatnie, ale najważniejsze do odwzorowania, uchwycenie jej klimatu i zapisanie w plastycznych formach piękna nadwiślańskiej miejscowości.

Bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary 6, tel. (054) 232-30-01 e-mail: k.ciesielska@muzeum.wloclawek.pl

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji