fbpx
Testowy baner
Region Tylko TU

X Edycja Święta Żuru Kujawskiego już 17 lipca!

17 lipca Brześć Kujawski stanie się kulinarną stolicą regionu! To jubileuszowa, X edycja Święta Żuru Kujawskiego! Wydarzenie przez lata wyrobiło sobie znakomitą markę wśród publiczności.

Do Starego Brześcia, także w tym roku zjadą tłumy smakoszów żuru kujawskiego, a także melomani wielu nurtów muzycznych. Jak co roku, postaramy się dostarczyć naszej publiczności wrażeń na najwyższym poziomie.

Głównym punktem harmonogramu imprezy będzie konkurs kulinarny. Ekipy gotujące w godzinach 16:00 – 18:00 podejmą wyzwanie przygotowania regionalnego przysmaku – żuru kujawskiego. Zadaniem drużyn będzie przygotowanie potrawy na otwartym palenisku w określonym czasie. Przy ocenie potrawy pod uwagę brana będzie zarówno zgodność z tradycją, jak i aranżacja stoiska oraz sposób podania. Pomysł i receptura – własna. Warto zauważyć, iż każde przygotowane stoisko wykazywało się dotychczas ogromną różnorodnością, na każdym z nich zaś nie brakowało regionalnych przysmaków i własnoręcznie pieczonych słodkości. W tym roku w jury konkursowym zasiądą: Zbigniew Korzeniowski, Grzegorz Parczewski oraz Paweł Michorzewski.

W tym roku już od godz. 16.00 rozpoczynamy wspólne gotowanie, jak co roku z innymi firmami żuru kujawskiego, gdzie będą mogli mieszkańcy spróbować tradycyjnego żuru kujawskiego. – powiedział Zastępca Burmistrza Brześcia Kujawskiego, Damian Cheminiak.

Każdego roku świętowaniu towarzyszą koncerty popularnych zespołów muzycznych. W tym roku również program artystyczny wypełnią fantastyczne gwiazdy polskiej sceny muzyki rozrywkowej. O godzinie 16:30 wystąpi zespół „Girl Cover”. Gwiazdą wieczoru natomiast będzie zespół Enej – polski zespół rockowo – folkowy z Olsztyna. Na koncert zespołu Enej zapraszamy o godzinie 20:00. Później – zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami wraz z Dj Deleś & Dj Robo.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji