fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wywiózł odpady budowlane do lasu i „słono” za to zapłacił.

Wyjątkowym brakiem szacunku do przyrody i przepisów prawa wykazał się jeden z pracowników budowlanych, który po skończonej pracy wywiózł odpady do podwłocławskiego lasu.

Na trop mężczyzny szybko wpadli funkcjonariusze policji i straży leśnej, którzy pełnili tego dnia wspólną służbę. Sprawca zaśmiecenia lasu ukarany został wysokimi mandatami karnymi. Dodatkowo mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

Funkcjonariusz ogniwa „wodnego” włocławskiej policji i strażniczka leśna, pełniący w tym tygodniu wspólną służbę na terenie leśnictwa „Ruda”, otrzymali informację od leśniczego o porzuconych odpadach budowlanych w okolicach miejscowości Dobiegniewo. Po przyjeździe we wskazane miejsce patrol ujrzał różnego rodzaju materiały budowlane pozostawione w środku lasu. Funkcjonariusze przeszukali śmieci i odnaleźli dokumentację, na podstawie której wytypowali kilka adresów, z których mogły one pochodzić- informuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska

Podczas weryfikacji ujawnionych materiałów dotarli do firmy budowlanej, której pracownik odpowiedzialny był za wywóz odpadów. Dowody były jednoznaczne, wobec czego mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia.

28-latek otrzymał 1000 zł mandatu za zaśmiecanie lasu i bezprawny wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Poza tym mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji