fbpx
Tylko TU

[WYWIAD]Kukucki: Humanitarne podejście do miasta sprawia, że ta praca daje mi naprawdę dużą satysfakcję.

Wydział Rozwoju Miasta i Inwestycji ,Wydział Urbanistyki i Architektury, Centrum Obsługi Inwestora, Biuro Zamówień Publicznych tym min. kieruje, powołany zarządzeniem prezydenta z dnia 4 stycznia na stanowisko zastępcy, Krzysztof Kukucki.

15 kwietnia minął setny dzień urzędowania Krzysztofa Kukuckiego. Co się wydarzyło przez ten okres, jakie decyzje zostały podjęte, jakie działania- zastępca prezydenta w naszej rozmowie podsumował ten intensywny czas.

Kinga Maślanka: Panie Prezydencie, podsumowanie czas zacząć. 200 podjętych działań wraz z zespołem ludzi .Oczywiście, wszystkich nie sposób wymienić.

Krzysztof Kukucki: To najróżniejsze działania i ciężko je tak, jak Pani Redaktor wspomniała wszystkie przytoczyć. Natomiast mam taką praktykę, iż każdego dnia  roboczego, spotykam się z moimi dyrektorami wydziałów .Omawiamy różnego rodzaju  sprawy.Te,które wymagają załatwienia trafiają na tzw. tablicę, czyli do wyświetlanego pliku Exel- tak, żeby nie uciekły,  exel nie kłamie (uśmiech). Oczywiście są też trudniejsze sprawy, które staramy się załatwić od ręki.

K.M.350 różnych spotkań – jakieś szczególnie utkwiło w pamięci zastępcy  prezydenta?

K.K. Na pewno wszystkie spotkania z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz cykl spotkań wiosennych ,organizowany przez prezydenta Marka Wojtkowskiego .Natomiast utkwiło mi w pamięci spotkanie z młodą mieszkanką Włocławka ,która przyszła z zapytaniem o ul. Lisek, a konkretnie o nasze zamiary co do tego miejsca. Pani jest miłośniczką przyrody i była zaniepokojona naszymi planami. Na szczęście udało się dojść do porozumienia, a mianowicie mniej niż połowę terenów zielonych przeznaczamy na cele mieszkaniowe, a na większości nadal będzie królowała przyroda. Pewnie bym mógł tych historii opowiedzieć więcej , ale ta sytuacja akurat przyszła mi do głowy. Chociaż spotkanie w drugim dniu mojego urzędowania to również czas ciężkich decyzji, które trzeba było podjąć od razu – dotyczyły one Słodowa, myślę, że to spotkanie też na długo pozostanie w mojej pamięci .

K.M. Decyzja podjęta szybko i najważniejsze, że dała pozytywne rozwiązanie, zgadza się?

K.K. Tak i myślę, że mieszkańcy ze spokojem będą mogli korzystać z tego terenu.

K.M. Nowe trybuny  w Hali Mistrzów…

K.K. Trybuny są też ważne- to też taka satysfakcja kibica .Ze swoim wydziałem inwestycji, zastanawialiśmy się nad zmianami do budżetu, nad połączeniu postulatów, które zgłaszali radni w swoich interpelacjach. Zaproponowaliśmy właśnie te trybuny i szczęśliwie OSiR doprowadził do sytuacji , że już czekają one na kibiców.

K.M. Bardzo ważna sprawa, która wreszcie zakończyła się pozytywnie na ostatniej sesji Rady Miasta- spółka MBM wybuduje mieszkania dla Włocławian.

K.K. Myślę, że to nie tyle zakończyło się, co dostało drugie życie. Pamiętam, że w poprzedniej kadencji wręcz programowo i z uporem dla lepszej sprawy, większość w Radzie mieszkania torpedowała. Dzięki  bardzo dużej determinacji prezydenta  Marka Wojtkowskiego, zaangażowaniu oraz otwartej głowie nowej pani skarbnik, budownictwo mieszkaniowe znalazło się podczas  obrad ostatniej  sesji i większość radnych opowiedziała się za tym programem. Co też ważne radni PiS, którzy w poprzedniej kadencji nie szczędzili słów krytyki  w tym zakresie, wstrzymali się od głosu.Wydaje się, iż wyciągnęli wnioski  i przynajmniej nie torpedują tego programu, a jest on bardzo istotny.

K.M. Odpowiada Pan za bardzo poważną działkę- min. inwestycje.

K.K. Inwestycje, rozwój, transport zbiorowy, drogi,-czyli takie faktycznie z punktu widzenia jakości życia w mieście bardzo ważne ,wymagające tematy, za które odpowiadam. Mam ogromną satysfakcję z pracy,  z tego ,iż  mam wokół siebie zespół cenionych ,bardzo doświadczonych, bardzo mądrych, otwartych na pomysły ludzi. Humanitarne podejście do miasta sprawia, że ta praca daje mi naprawdę dużą satysfakcję, dużą przyjemność. Chociaż nie ukrywam, że od rodziny mi się obrywa po uszach, bo zbyt dużo pracuje.

K.M. Działa Pan aktywnie w mediach społecznościowych, w których są również bardzo aktywne grupy włocławian, którzy poruszają różne problemy naszego  miasta. Jest też tam krytyka pod adresem rządzących we Włocławku. Nie boi się Pan dyskutować w tych grupach?

K.K. Nie boję się , jeśli dyskusja nie jest pustym krytykanctwem , na zasadzie takiej, że „Ja bym mógł to zrobić lepiej, ja jestem najmądrzejszy, najwspanialszy”. Jeśli ta dyskusja nakierowana jest na to, by zmieniać coś na plus i nie jest kierowana personalnie, nie jest też hejtem. Bardzo chętnie biorę udział w takich dyskusjach. Nie zawsze się zgadzam- potrafię swoje zdanie zaznaczyć. Myślę, że to jest też fajna forma komunikacji, a ja bardzo sobie cenię możliwość rozmów z mieszkańcami.

K.M. Zastępca prezydenta Krzysztof  Kukucki , intensywnie pracuje, rozmawia z mieszkańcami i w tym wszystkim , jak się okazuje na naukę nigdy nie jest za późno – 13 kwietnia odebrał Pan pewien dyplom.

K.K. 13 kwietnia odebrałem dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania, Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ostatnie półtora roku to bardzo intensywny czas dla mnie, ale udało się zakończyć studia z oceną bardzo dobrą- jestem z siebie zadowolony. Synowie gratulowali, ale co najważniejsze, już od jakiegoś czasu metody, których się nauczyłem podczas  tych  studiów i wiedza,  jaką przyswoiłem, służy mi w codziennej pracy na rzecz mieszkańców Włocławka.

Polecamy

3 komentarze

  1. Panie Kukucki odkąd został Pan m-ce prezydentem dużo Pan mówi,zapewnia o spotkaniach z mieszkańcami a z Lepszego Włocławka nici.Moze mniej gadania i weź się Pan do roboty

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: