fbpx
Tylko TU

[WYWIAD] Kukucki o przystani nad Zalewem Włocławskim, Słodowie, słowach radnego sejmiku i o bardzo dobrze przygotowanym zespole ludzi…

Z zastępcą prezydenta miasta,Krzysztofem Kukuckim rozmawiamy o planach dotyczących Przystani nad Zalewem Włocławskim , o tym co pojawi się jeszcze na Słodowie, a także o kadrze ,która pracuje w Wydziale Rozwoju Urzędu Miasta Włocławek.

Kinga Maślanka: W przekazach medialnych można usłyszeć, że prezydent Marek  Wojtkowski chwali sobie współpracę z Panem. To chyba dobrze?

Krzysztof Kukucki: Miło mi. Pracuję najlepiej jak potrafię.

Kinga Maślanka: Pojawia się Pan w wielu miejscach inwestycyjnych w naszym mieście…

Krzysztof Kukucki: To nie jest tak, że jestem w tych miejscach tyle- ile chciałbym być.Niestety urzędnicza praca dominuje nad wszystkim, ale staram się znaleźć zawsze chwilę żeby pojechać, sprawdzić, zobaczyć, zapytać, porozmawiać z tymi osobami, które na budowach pracują. To jest też możliwość dowiedzenia się czegoś więcej. Jestem także zadowolony z pracy z wydziałami, którymi zarządzam.

Kinga Maślanka: Jak ta współpraca wygląda,konsultacje są dosyć częste?

Krzysztof Kukucki: Każdego dnia o godzinie 8.00 spotykam się ze wszystkimi dyrektorami, którzy są w pionie mi podlegającym i omawiamy bieżące sprawy.

Kinga Maślanka: Co dają w praktyce takie poranne spotkania?

Krzysztof  Kukucki: Na pewno poprawiają komunikację między wydziałami. Jeden wydział wie, co się dzieje w drugim wydziale – wydaję mi się, że to zaczyna coraz lepiej funkcjonować.

Kinga Maślanka: O naradach już wiemy, to teraz przejdźmy do inwestycji. Te,które obecnie trwają są kontynuacją z poprzedniej kadencji, a tych, które będą min. Pana pomysłem, kiedy włocławianie mogą oczekiwać?

Krzysztof Kukucki: Pracujemy nad tym.Inwestycje, o które pani redaktor pyta- są w przygotowaniu.

Kinga Maślanka: Inwestycja na Słodowie- można wprowadzić jeszcze korektę czy nie?

Krzysztof Kukucki: Słodowo to jest inwestycja, którą już widać i która już zaczyna cieszyć włocławian – mimo, że na razie jest placem budowy.Ja oczywiście ze zrozumieniem podchodzę do głosów mieszkańców, u których jest zatroskanie (poziom wód gruntowych jest wysoki –red.). Faktycznie to jest problem, który nie był wcześniej przewidziany, ale pamiętajmy, że jeszcze ta inwestycja do użytku oddana nie jest, jeszcze ekipy budowlane tam pracują. Natomiast podjęliśmy stanowcze działania, których efektem będzie trwałe zabezpieczenie, aby taka sytuacja, którą teraz mieszkańcy obserwują już się nie powtórzyła. Do tego też doprojektowane zostało oświetlenie wzdłuż ścieżki pieszo – rowerowej od ul. Wysokiej, aż do ul. Wyszyńskiego. To jest ścieżka pieszo – rowerowa, która już istnieje.W zabytkowej części parku od ul. Okrzei do ul. Wyszyńskiego pojawi się oświetlenie latarniami zaakceptowanymi przez konserwatora zabytków, nawiązującymi do tego zabytkowego charakteru parku. Dwie drobne niespodzianki szykuję we współpracy z wykonawcą, ale na ten moment nie chcę powiedzieć nic więcej, aby nie zapeszyć. Myślę, że odbiory na Słodowie powinny nastąpić na przełomie maja i czerwca 2019 roku.

Kinga Maślanka: W jakim celu zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki był  na przystani nad Zalewem Włocławskim ?

Krzysztof Kukucki: Przystań to jest też jeden z tematów, które odziedziczyłem- tam pracujemy nad projektem kolejnego etapu zagospodarowania Zalewu Włocławskiego. Przygotowujemy do składania dokumentację o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pewne rozwiązania, które były zaproponowane wcześniej nie były możliwe do zaakceptowania z wielu  powodów, ale temat jest już załatwiony pozytywnie. Jestem po konsultacjach z dyrektorem RZGW w Warszawie i również z dyrektorem Zlewni Włocławek, panem Waldemarem Kutą. Muszę powiedzieć, że współpraca z dyrektorem Kutą i Zlewnią Włocławek oraz  z Wodami Polskimi, wzorcowo nam się układa. Dzięki temu, szybko mogliśmy zareagować i zaproponować inne rozwiązanie, które już jest akceptowane przez Wody Polskie podmiot, który zarządza Zalewem Włocławskim. Myślę, że będziemy mogli złożyć dokumentację i starać się o środki.

Kinga Maślanka: To jakie są plany co do Zalewu ,w momencie kiedy Włocławek otrzyma środki z projektu?

Krzysztof Kukucki: Przede wszystkim planujemy poprawę warunków do turystyki wodnej na Zalewie Włocławskim, zwiększenie ilości miejsc na przystani. W planach jest również stworzenie części rekreacyjnej, kempingowej oraz pod kampery. Myślę, że to będzie fajna atrakcyjna rzecz.

Kinga Maślanka: Parę dni temu z inicjatywy prezydenta Włocławka, odbyło się spotkanie z radnymi województwa i starostą powiatu.Pan również był tam obecny. Radny sejmiku, Rafał Sobolewski twierdzi, że włocławski samorząd nie jest dobrze przygotowany jeśli chodzi o projekty w pozyskiwaniu środków unijnych. Jak Pan to skomentuje?

Krzysztof Kukucki: Jest mi ciężko skomentować słowa osoby, która do niedawna pełniła ważną funkcję w tym samorządzie i posiadała nie mały wpływ na to, jak pewne rzeczy przygotować. Wydział Rozwoju, który się zajmuje w naszym mieście funduszami europejskimi – to są specjaliści, jedni z lepszych w tym województwie i absolutnie nie uważam, żeby ustępowali swoim kolegom z innych większych samorządów w kujawsko – pomorskim.Wysoko cenię kompetencje tych osób, bardzo dobrze oceniam przygotowanie merytoryczne, widzę zaangażowanie i to, jak te osoby ciężko pracują. Absolutnie nie mogę się zgodzić z tym, że projekty przez ten zespół,  są zbyt słabo przygotowywane.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji