fbpx
Wiadomości

Wystawa nowoczesnego i historycznego sprzętu rolniczego podczas tegorocznych dożynek!

Nieodłączną częścią obchodów tegorocznych Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie wystawa maszyn rolniczych. Drugiego dnia świętowania, w niedzielę (28 sierpnia) na lotnisku aeroklubu w podwłocławskim Kruszynie na własne oczy będzie można zobaczyć nowoczesny i historyczny sprzęt rolniczy.

Do obejrzenia będzie wystawa kilkudziesięciu maszyn rolniczych przygotowana przez członków Stowarzyszenia RetroTraktor z Golubia-Dobrzynia, pokazująca rozwój i postęp techniczny tej branży na przestrzeni lat. Ponadto wystawcy maszyn nowoczesnych przywiozą najnowszej generacji sprzęty żniwne, uprawowe czy ciągniki rolnicze. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z techniką rolniczą i rozmowy z pasjonatami, kolekcjonerami, rolnikami i przedsiębiorcami. Wśród sprzętów znajdzie się wiele kultowych modeli, między innymi młocarnia Łowiczanka, Porsche A111, Ursus C45, wozy drabiniaste czy lokomobila trakcyjna. 

Obok reliktów rolnictwa na uczestników dożynek będą czekały także zabytkowe auta. Pojazdy pochodzą nie tylko z polskiej produkcji, ale także z motoryzacyjnego przemysłu amerykańskiego, angielskiego czy niemieckiego, takie jak między innymi Syrena 105, Volkswagen Garbus, Adler Junior 39R.

W niedzielę odbędą się główne uroczystości dożynkowe, z oficjalnymi wystąpieniami i mszą celebrowaną przez bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Dodatkowymi atrakcjami, poza wystawą maszyn, będzie kiermasz dożynkowy, występy ludowych zespołów, inscenizacja historyczna i prezentacja militariów. W programie także próba bicia rekordu Polski w tańczeniu kujawiaka i 35-kilometrowy dożynkowy rajd rowerowy. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Pectus.

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Fot. Szymon Zdziebło.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji