fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wystawa grafiki projektowej Anny Rułki – Jabłczyńskiej „Ogród – Metamorfozy”

W piątek 17 września o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż Anny Rułki-Jabłczyńskiej pod pt.”Ogród-Metamorfozy” w Galerii Sztuki „Beczkownia”.

Pochodząca z Włocławka autorka, Anna Rułka-Jabłczyńska, pierwsze nauki w kierunku grafiki i malarstwa pobierała w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku pod kierunkiem Wita Płażewskiego. Po wielu latach ponownie powróciła do pasji plastycznej, łącząc ją z wrażliwością wobec piękna przyrody i świadomością ekologiczną. W procesie kreowania terenów zielonych autorka wykorzystuje umiejętności zdobyte na studiach kierunkowych w zakresie sztuki krajobrazu.

Głównym motywem wystawy „Ogród-Metamorfozy” jest ogród jako kontynuacja przestrzeni mieszkalnej lub biurowej, aranżacja obejmująca zieleń, małą architekturę i oświetlenie, ale przede wszystkich jako sztuka inspirowana tradycją oraz nowoczesnymi trendami w dziedzinie projektowania terenów zielonych. Ogród jest tutaj przedmiotem działania, lecz również przedmiotem stanowiącym żywy organizm. Wiodącym tematem wystawy jest natomiast metamorfoza rozumiana na poziomie tworzenia projektu oraz przekształcania zastanej przestrzeni.

Wystawę można zwiedzać do 21 listopada 2021 roku.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji