fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wypadek w trakcie prac polowych

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku w trakcie prac polowych. Na skutek opadnięcia łyżki ładowarki siedzący w niej 70-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Wczoraj (08.09.2021) tuż po godzinie 11 dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie pola uprawnego w jednej z miejscowości w gminie Lubanie. Z relacji wynikało, że   mężczyzna spadł z łyżki ładowarki tur.

Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i tam wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że na polu rzepaku mężczyźni zbierali kamienie i do ich transportu wykorzystywali ładowarkę typu TUR. W pewnym momencie jeden z nich usiadł na łyżce ładowarki, która opadła wraz z nim i ładunkiem kamieni na ziemię. Pozostałe osoby udzieliły pomocy poszkodowanemu i wezwały służby ratownicze. 70-letni mieszkaniec gminy Waganiec został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała.

Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli maszynę, sprawdzili również trzeźwość uczestników, która wykazała, że byli oni trzeźwi. Natomiast od poszkodowanego ze względu na jego  obrażenia pobrano krew. Postępowanie prowadzone jest na chwilę obecną w sprawie uszkodzenia ciała 70-latka.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji