fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wyłoniono zwycięskie projekty Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Głosowanie nad projektami do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 5 lipca 2021 roku. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 39 propozycji, podzielonych na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną oraz ogólnomiejską. Do realizacji zakwalifikowano łącznie sześć projektów.

Formularz na stronie internetowej bo.wloclawek.eu wypełniło 8 051 osób, a łącznie oddano 16 203 głosy. Za ważne uznano ostatecznie 16 025 głosów oddanych przez 7 950 mieszkańców.

W kategorii zielonej zwyciężył projekt „Park Południa”, na kwotę 700 tysięcy złotych. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Rewitalizacja skweru przy Placu Staszica”, na kwotę 300 tysięcy złotych.

W kategorii instytucjonalnej zwyciężył projekt „Przyjazne Południe Przyszłości”, na kwotę 850 tysięcy złotych. Do realizacji zakwalifikował się także projekt „Krasnalowy plac zabaw”, na kwotę 150 tysięcy złotych.

W kategorii ogólnomiejskiej zwyciężył projekt „Micheliński Park Rozrywki”, na kwotę 1 mln złotych. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Budowa wieży z platformą widokową oraz monitoringiem na punkcie widokowym włocławskiego Zawiśla”, na kwotę 1 mln złotych.

Zgodnie z regulaminem Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, do realizacji skierowane zostały projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów ważnych, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na każdą z kategorii. Jeśli kolejny projekt nie mieści się w pozostałej kwocie, do realizacji kieruje się następny w kolejności projekt, którego koszt nie przekracza pozostałej do wykorzystania kwoty – konieczne jest jednak uzyskanie co najmniej 100 głosów ważnych.

Więcej szczegółów na: Budżet Obywatelski Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji