fbpx
Wiadomości

Wykonawcy we Włocławku inwestycje realizują bez poślizgu, przed terminem umownym.

Droga dla działkowców, boisko przy Sarniej w Michelinie, rozbudowa ulicy Żytniej ,żłobek integracyjny przy Długiej oraz przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych. Cztery pierwsze inwestycje zostały oddane do użytku przed terminem umownym ,w Ekonomiku trwają odbiory- umowny termin zakończenia robót to 30 listopada 2019 roku.

Inwestycje we Włocławku to działka pierwszego zastępcy prezydenta miasta, Krzysztofa Kukuckiego, ale nie tylko…

Krzysztof Kukucki: Krok za krokiem, każdego dnia wspólnie z moim zespołem, pracujemy dla mieszkańców Włocławka. Mam duże szczęście i przyjemność pracować z kompetentnymi, oddanymi i często bardzo kreatywnymi ludźmi. Wierzę w to, że z tygodnia na tydzień będziemy jeszcze bardziej skuteczną drużyną.

 

Droga dla działkowców z ulicy Kapitulnej w kierunku Rudy nie była zapewne komfortowa dla osób, które chciały dojechać do ogródków działkowych- były dziury ,nierówności. Co się zmieniło? Nowa nawierzchnia, powstało oznakowanie oraz urządzenia ograniczające nadmierną prędkość pojazdów.Wykonawca miał na realizację zadania 4 miesiące– wykonał je przed terminem umownym.

Przebudowa dwóch boisk na Michelinie przy ul. Sarniej. 23 maja inwestycja została oficjalnie otwarta.Wykonawca miał 80 dni na realizację zadania i wykonał je przed terminem umownym.Nawierzchnia asfaltobetonowa boisk została przebudowana i zastąpiona nawierzchnią poliuretanową. Boiska z przeznaczeniem do gry w piłką siatkową i ręczną oraz boisko do piłki koszykowej zostały wyposażone w bramki oraz zestawy, wysięgniki z tablicami, z obręczami i siatkami do koszy.

Rozbudowa ulicy Żytniej pomiędzy skrzyżowaniami Barską a Łanową to również jeden z postulatów mieszkańców.Wykonawca miał  na realizację tej inwestycji 7 miesięcy i wykonał ją również przed terminem umownym.Mieszkańcy Włocławka mogą jeździć po nowej drodze, parkować swoje auta na blisko nowych 100 miejscach parkingowych. Drogę oświetlają nowoczesne lampy ledowe.

Krzysztof Kukucki: Jeśli chodzi o oświetlenie ledowe , wszystkie nowe inwestycje w takim standardzie będą realizowane.

Zakończyła się już praktycznie modernizacja budynków włocławskiego „Ekonomika”. Wykonawca stanął przed zadaniem rozbudowy i przebudowy budynku głównego, łącznika i sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym. Wymieniono instalacje wewnętrzne min. wodno – kanalizacyjną, wodociągową, c.o, ciepła technologicznego wykonano pełen zakres prac w zakresie elektrycznym i teletechnicznym.

 

Również trzyoddziałowy żłobek integracyjny przy ulicy Długiej czeka na najmłodszych włocławian.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji