fbpx
Bez kategorii

Wykonawca Interaktywnego Centrum Fajansu wybrany!

W rozstrzygniętym przez miasto przetargu został wyłoniony wykonawca Interaktywnego Centrum Fajansu, które powstanie w kompleksie budynków dawnego Banku Gdańskiego (wcześniej Włocławskiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu) przy ul. Żabiej 2.

Konsorcjum firm: „KA-BO” Karol Borkowski i Zakład Budowlany MS-BUD z Włocławka w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy za kwotę 17899999,35 zł, dokona przeobrażenia zdewastowanych obiektów w nowoczesną, atrakcyjną przestrzeń – czytamy na facebook’u, Krzysztofa Kukuckiego.

To jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych, które będziemy realizować w obszarze rewitalizacji. Na ten cel pozyskaliśmy ponad 11 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2021. Chcemy, aby już w przyszłym roku, tj. 2022, mieszkańcy Włocławka mogli cieszyć się nowoczesną, atrakcyjną przestrzenią – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Budynek przy ul. Żabiej przejdzie adaptację do funkcji muzealno – warsztatowej. Nastąpi kompleksowa przebudowa budynku zabytkowego i budynku współczesnego wraz z łącznikiem. Gmach zyska nowe wnętrze i elewację, zostanie np. przebudowany świetlik dachowy z odtworzeniem historycznego wyglądu, będą wykonane dwa szyby windowe, nowe instalacje oraz stolarka okienna i drzwiowa. To oczywiście tylko część zaplanowanych, gruntownych prac.

Docelowo, placówka składać się będzie z czterech podstawowych stref: interaktywnej strefy historycznej, strefy edukacyjnej, strefy ekspozycyjnej oraz strefy komercyjnej – sprzedażowej.

zdjęcia: Krzysztof Kukucki facebook

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji