fbpx
Wiadomości

Wykład i warsztaty w „Elektryku”

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku informuje, że w ramach projektu Gdynia E(x)plory Week 2021, w dniu 22 października 2021 r. w godzinach 11.00-14.00 przeprowadzone zostaną wykład oraz zajęcia warsztatowe popularyzujące naukę. Zajęcia skierowane będą dla uczniów klas pierwszych i drugich, kształcących się w zawodach technik elektryk oraz technik elektronik.

Tematem wykładu będzie: „Zanieczyszczenie światłem”. Prowadzący, Michał Ratajczak zapozna młodzież z zagrożeniami zanieczyszczenia powietrza i środowiska niebezpiecznymi związkami chemicznymi, ale też i światłem. Rozświetlone ulice i miasta na satelitarnych zdjęcia to niesamowity widok. Nasza cywilizacja się rozwija a z nią również rozświetla się nasze otoczenie. Jednak wszystko co jest w nadmiarze może zaszkodzić i gdy światła jest w nadmiarze zaczyna cierpieć nasz ekosystem.

Tematem warsztatów będzie: TELEGRAF Jak zaczęła się nasza przygoda z siecią komunikacji? Podczas warsztatu zbudujemy protoplastę sieci telefonicznej i internetu – telegraf. Wykorzystując ogólnodostępne narzędzie i przyrządu stworzymy działający model telegrafu. Poznamy jego zasada działania oraz historię.

Szczegóły: Explory.pl

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji