fbpx
Zwierzaki

Wyjątkowa infolinia z pomocą dla bezdomnych zwierząt

Zwierz, czyli portal poświęcony promocji adopcji zwierząt, rozpoczął kolejną akcję pomocy dla bezdomnych zwierzaków. Na początku wakacji powstała bezpłatna infolinia, która oferuje porady prawne z zakresu ochrony zwierząt.

foto: FundacjaZwierz facebook

Na infolinii dowiemy się o przepisach dotyczących zasad sprawowania opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz jaki obowiązuje kodeks wykroczeń i przestępstw wobec zwierząt. Infolinia udziela też porad na temat ochrony zwierząt dziko żyjących oraz wolno żyjących kotów. Dzwoniąc, dowiemy się także jak zapobiegać bezdomności zwierząt. Infolinia dostępna jest we wtorki i czwartki między godziną 17.00 – 19.00 pod numerem 695 902 335.

Fundacja Zwierz powstała, aby zmniejszać zjawisko bezdomności zwierząt. Ich działania skierowane są zarówno do schronisk i większych organizacji, jak i do osób prywatnych. Ich inicjatywy mają edukować ludzi do właściwego postępowania ze zwierzętami.

Walce z bezdomnością zwierząt chętnie pomaga także Ochotniczy Patrol Zwierzęcy. Patrol pomaga wielu czworonogą, poprzez zakup karmy, koców oraz bud. Prowadzą także, działania związane z profilaktyką weterynaryjną. Pomagają w przewożeniu zwierząt do schronisk i ich nowych domów stałych lub tymczasowych.

foto: FundacjaZwierz facebook

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji