fbpx
Wiadomości

Wszyscy radni zagłosowali na tak-procedurę przesunięcia granicy administracyjnej można będzie realizować.

Podczas dzisiejszych obrad Rady Miasta Włocławek wszyscy obecni radni zagłosowali na „tak ” w kwestii rozpoczęcia procedury przesunięcia granicy administracyjnej i powiększeniu obszaru miasta o około 180 ha.

Taka decyzja była niezbędna do podjęcia prac projektowych, a co za tym idzie realizacji alternatywnego połączenia osiedla Michelin.

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki: To pierwszy, ale bardzo istotny krok do budowy faktycznej alternatywy dla Jana Pawła II. Przesunięcie granic jest niezbędne do rozpoczęcia procedury projektowania i realizacji tej drogi, która przebiegać będzie w przedłużeniu ul. Wiejskiej. Na skrzyżowaniu z DK62 planujemy budowę ronda od którego nowa droga wytyczona zostanie w kierunku ul. Szyszkowej i dalej do Zachodniej oraz Jana Pawła II.

W glosowaniu udział wzięło 23 radnych: Buława Jacek, Dębczyński Janusz,Gawłowska Mariola, Gołębieski Andrzej, Grządziel Krzysztof Hofman-Kupisz Joanna,Hupało Jarosław,Jura – Walczak Agnieszka,Kowal Piotr,Kowalski Krzysztof,Krzemieniewski Stanisław,Lewandowski Zbigniew,Łuczak Krystian,Mazierski Józef, Muszalik Wanda,Rutkowska Elżbieta,Szczepańska Ewa,Szymańska Małgorzata,Tobjasz Daniel,Wawrzonkoski Stanisław, Zarębska Katarzyna,Ziółkowski Janusz,Zwoliński Piotr.

K.M.

 

 

Polecamy

1 komentarz

  1. KATASTROFA! JAK MOŻNA W CZASACH WALKI O KAŻDY CM SZESCIENNY CZYSTEGO POWIETRZA KARCZOWAĆ LASY ? JAK MOŻNA W IMIĘ NIEJASNYCH POBUDEK, (BO Z PEWNO NIE CHODZI TU O DROGĘ), POZBAWIAĆ MIESZKAŃCÓW MICHELINA 180 HA LASÓW. TYLE MÓWI SIĘ O SMOGU , UPRZEDZA SIĘ NAS, ŻEBY SKRÓCIĆ DO MINIMUM CZAS SPĘDZANY W MICHELIŃSKIM ZADYMIONYM POWIETRZU, GŁÓWNIE W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH, GDY WSZYSCY ZACZYNAJĄ PALIĆ W PIECACH, A TU NAGLE RADNI WYCHODZĄ Z PROPOZYCJĄ ZUPEŁNIE NIEPRZEMSYLANĄ, – POSZERZENIA GRANIC MIASTA WŁASNIE NA TERENACH ZALESIONYCH. WYCIĘCIE TYLU HEKTARÓW LASU TO WANDALIZM. SPRAWĄ NALEŻY ZAINTERESOWAĆ ODPOWIEDNIE ORGANIZACJE EKOLOGICZNE I OCZYWISCIE LOKALNE MEDIA.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: