fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wracają połączenia kolejowe na trasie Włocławek-Kutno.

Dziś tj. 8 lutego trwa pierwsza w tym roku sesja sejmiku. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym. Marszałek Piotr Całbecki poinformował o decyzji w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych Włocławek-Kutno.

Marszałek Piotr Całbecki poinformował o kolejnym etapie wdrażania planu przywracania połączeń kolejowych w relacjach, które wcześniej zostały tymczasowo zawieszone. Po reaktywacji w styczniu linii Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz, od 26 lutego pociągi będą jeździć na linii Włocławek-Kutno.

Wkrótce więcej informacji.

Przypomnijmy , 12 grudnia 2020 roku została zawarta umowa na realizację pasażerskich połączeń kolejowych na liniach zelektryfikowanych w regionie. Tak jak do tej pory operatorem jest Polregio sp. z o.o. Całkowicie zrezygnowano wówczas z ruchu na linii Włocławek-Kutno.

W sprawie przywrócenia połączeń, 14 grudnia 2020 roku prezydent Włocławka Marek Wojtkowski interweniował do marszałka województwa. Do decyzji Zarządu Województwa odniosła się w grudniu ubiegłego roku także poseł Anna Gembicka, która brak połączeń określiła jako sytuację skandaliczną.

K.M

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji