fbpx
Wiadomości

Wpadli podczas kontroli drogowej.

Dwóch mężczyzn podróżujących BMW zatrzymanych zostało  na terenie miasta do kontroli drogowej. Okazało się, iż obaj znaleźli się w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. 30-latek odpowie przed sądem za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Z kolei jego 34-letni kompan był poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu.

W miniony  wtorek  po południu policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali do kontroli BMW na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Uwagę funkcjonariuszy przykuło nienaturalne zachowanie kierowcy i pasażera. Wobec powyższego mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę takiej reakcji na radiowóz.Okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie żadnych dokumentów.

Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 30-latek z Włocławka ma sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariuszom przyznał się, iż kilka lat temu sąd wymierzył mu taką karę, ale postanowił przechytrzyć wymiar sprawiedliwości i wyrobił sobie nowe prawo jazdy, za granicą. Policjanci poinformowali go, że popełnił przestępstwo, nie stosował się bowiem do wyroku sądu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności Okazało się, iż siedzący na miejscu pasażera 34-letni mieszkaniec Włocławka jest osobą poszukiwaną przez sąd do ustalenia miejsca pobytu. Wobec powyższego policjanci wykonali niezbędną dokumentację i przekazali pojazd osobie wskazanej przez kierującegoinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Obaj mężczyźni z pewnością na długo zapamiętają tę kontrolę drogową. Każdy z nich poniesie teraz konsekwencje swojego postępowania.

KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji