fbpx
Wiadomości

Wojewódzki Konkurs Literacki Pamięci Wandy Błeńskiej

Trwa ogłoszony w województwie kujawsko-pomorskim rok Wandy Błeńskiej. Na początku września wraz z Książnicą Kopernikańską w Toruniu,  zaprosiliśmy mieszkańców Włocławka do udziału w rodzinnej grze plenerowej „Śladami Dokty”, natomiast dzisiaj proponujmy udział w „Wojewódzkim Konkursie Literackim Pamięci Dokty. Wanda Błeńska: działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka”.

Nadesłane prace konkursowe zostaną przydzielone do jednej z dwóch kategorii wiekowych: osoby w wieku 15–18 lat oraz osoby, które ukończyły 18 lat. Uczestnicy każdej z nich mogą napisać na temat:

„Taka jest Wanda” – osoby, które ukończyły 18 lat organizatorzy zachęcają do napisania opowiadania, którego główną bohaterką jest Wanda Błeńska – może dotyczyć zarówno działalności zawodowej, pracy misjonarskiej czy czasu II wojny światowej. Akcja może zostać ulokowana w dowolnym miejscu związanym z aktywnością Wandy Błeńskiej.

„Wpis na blogu Dokty” – młodzież w wieku 15–18 lat (tj. do ukończenia 18 roku życia) może wcielić się w postać Wandy Błeńskiej i napisać tekst w formie wpisu blogowego zawierającego przemyślenia koncentrujące się na wybranym aspekcie życia lub dziedzinie aktywności Dokty (medycyna, działalność w AK, misje). Celem jest popularyzacja postaci misjonarki oraz zapoznanie młodych ludzi z jej dokonaniami. Wpis na blogu umożliwi autorowi pracy podzielenie się z pozostałymi użytkownikami sieci spostrzeżeniami dotyczącymi życia i działalności Wandy Błeńskiej.

Termin nadsyłania prac: 30 września 2021 r.

Ogłoszenie wyników konkursu: 29 października 2021 r.

Prace należy nadsyłać w formie elektronicznej na adres: konkursliteracki@ksiaznica.torun.pl Informację o konkursie publikuje Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku: Wojewódzki konkurs literacki Pamięci Wandy Błeńskiej

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji