fbpx
Wiadomości

Wniosek o rodzinny kapitał  opiekuńczy i żłobkowe można złożyć już przez aplikację mZUS

Aplikacja mobilna mZUS została rozszerzona o kolejne  świadczenia dla rodzin. Teraz oprócz wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ czy 300+ z programu Dobry Start można złożyć także wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy, czy żłobkowe. Wystarczy zaktualizować aplikację.

Rodzice i opiekunowie przekonali się już, że złożenie wniosku o świadczenie 500+ przy pomocy aplikacji mZUS trwa zaledwie kilka minut. Teraz  przy pomocy smartfonu czy  tabletu będą mogli ubiegać się o pozostałe świadczenia dla rodzin z ZUS. Wystarczy, że zaktualizują aplikację – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Wnioski o 500+, 300+, rodzinny kapitał opiekuńczy czy żłobkowe  składane są jedynie drogą elektroniczną, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców i opiekunów. Wniosek o wsparcie mogą złożyć przez całą dobę niezależnie od godzin otwarcia urzędu. Ogromnym udogodnieniem dla rodziców jest możliwość utworzenia nowego wniosku na podstawie poprzedniego, jeśli taki był składany przez aplikację mZUS lub na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki temu większość informacji uzupełni się automatycznie. Jeśli dane uległy zmianie, przed wysłaniem można je edytować.

Aplikacja mZUS to nie tylko świadczenia dla rodzin. Dzięki niej można również: nawiązać telefoniczny kontakt z infolinią ZUS (COT), przejść do strony, która umożliwia rezerwację e- wizyty w ZUS, odczytać wiadomości, które pojawiły się na indywidualnym profilu na PUE, czy otrzymać powiadomienia, które przypomną na przykład o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy. Aplikacja jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Dotychczas klienci ZUS pobrali ją na 100 tys. urządzeń mobilnych.

Osoby, które chciałyby korzystać z aplikacji mZUS muszą mieć swój profil na PUE ZUS i połączyć ją ze swoim profilem. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji