fbpx
Testowy baner
Wiadomości

WŁOWER się rozwija! Miasto uruchamia kolejne stacje!

Włower jest to inicjatywa, która została zapoczątkowana w 2019r. pilotażem finansowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysł okazał się na tyle udany, że w 2020 r. miasto zdecydowało się na stałe wpisać do budżetu to zadanie. W tym roku sezon na rower miejski w naszym mieście wystartował 1 marca i już widać, że to był strzał w dziesiątkę.

„Drugi sezon roweru miejskiego WŁOWER ruszył 1 marca tego roku. Po sukcesie pilotażowego programu roweru miejskiego w 2019r. i bardzo obiecujących statystykach roku 2020, WŁOWER wpisał się na stałe w krajobraz miasta. Włocławianie w tym sezonie przejechali ponad 150 tys. km i spędzili na jednośladach prawie 21 tys. godzin! To imponujący wynik, tym bardziej, że prawdziwe letnie wojaże dopiero przed nami” – wskazuje Dominik Cieślikiewicz z Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii UM Włocławek.

Aby system działał prawidłowo należy go cały czas rozwijać i odpowiadać na potrzeby mieszkańców. I tak właśnie dzięki ich wskazaniom urzędnicy zdecydowali się na uruchomienie kolejnych dwóch stacji.

„Od wczoraj w systemie uruchomiono dwie kolejne stacje, gdzie bez dodatkowych opłat można pozostawić bezpiecznie WŁOWER: przy CK Browar B. oraz Hali Mistrzów. Obydwa totemy – znaki, oznaczające stacje, zostały zaprojektowane w sposób dedykowany danej lokalizacji, co tym bardziej łączy elementy systemu z lokalnymi akcentami.”

Warto dodać, że WŁOWER to 220 pojazdów w tym 20 rowerów z fotelikami dziecięcymi. Rowery promują lokalny fajans, który jest motywem przewodnim całego systemu.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji