fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Włocławskie „Wodociągi” kupią kolejny samochód specjalistyczny.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na dostawę samochodu specjalistycznego do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej. Jest to część projektu: „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego Wykonawcą została firma KANRO LTD Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Wartość zadania wynosi około 2,2 mln zł netto, a zakończenie realizacji umowy  zaplanowano do stycznia 2022 r.

Przedmiotem zawartej umowy jest zakup i dostawa wielofunkcyjnego samochodu specjalistycznego na podwoziu trzyosiowym z zabudową przystosowaną do ciśnieniowego czyszczenia, udrażniania i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej (w tym kolektorów grawitacyjnych, studni i studzienek kanalizacyjnych, komór na kolektorach, itp.), wyposażonego w system jednostopniowego odzysku wody z możliwością zasysania nieczystości do zbiornika oraz usuwania zanieczyszczeń i osadów. Dodatkowo w ramach zamówienia Wykonawca przeszkoli pracowników MPWiK Sp. z o.o. w zakresie pełnej obsługi i eksploatacji pojazdu.

Warto dodać, że w 2019 roku w ramach realizowanego projektu unijnego MPWiK Sp. z o.o. zakupiło samochód specjalistyczny marki KAISER CityCycler na podwoziu samochodu ciężarowego MAN TGM 18.320 4×2, który również wykorzystywany jest do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej na terenie Włocławka.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji