fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Włocławskie służby wspólnie skontrolowały obozowisko harcerskie

Policjanci i strażacy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” kontrolę obozowiska harcerskiego, które powstało nad Jeziorem Wikaryjskim (pow. włocławski). Od niedzieli (04.07.2021) wypoczywają tam harcerze z Okręgu Mazowieckiego ZHR.

Wspólna kontrola obozowiska harcerskiego ma na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, jakie mogą wystąpić podczas pobytu dzieci i młodzieży na wypoczynku. Dlatego też włocławskie służby odwiedziły harcerzy, którzy na terenie naszego powiatu rozpoczęli zakładanie swojego obozu. Mundurowi sprawdzili drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, to jak zabezpieczone są miejsca noclegowe oraz miejsca zabaw i spotkań większych grup harcerzy.  

Wizyta była też dobrą okazją do przekazania kadrze obozowiska telefonów kontaktowych do służb ratowniczych, w tym do policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach. Taki kontakt pozwoli w nagłej sytuacji załamania się pogody na szybką reakcję służb oraz ewentualną ewakuacje dzieci i młodzieży w bezpieczne miejsce.

Podczas wizyty nie stwierdzono żadnych uchybień, a każda uwaga służb od razu była uwzględniana podczas tworzenia obozowiska.  Policjanci już zapowiedzieli swoją wizytę w tym miejscu, podczas której przeprowadzą działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczestników podczas wypoczynku nad wodą.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji