fbpx
Galerie Wiadomości

Włocławskie schronisko przygotowało wystawę by zachęcić do adopcji czworonogów „seniorów”

„Sztuką jest mieć psa” to nowa inicjatywa włocławskiego schroniska dla zwierząt zorganizowana ze współpracą z Teatrem Impresaryjm im. Włodzimierza Gniazdowskiego.  Jest to wystawa która przedstawia zwierzaki niechciane i niezauważalne z włocławskiego schroniska.

Pandemia stała się takim momentem gdzie rzeczy niemożliwe stały się możliwe. To znaczy współpraca która wydawała się taka nieracjonalana, współpraca teatru ze schroniskiem dla zwierząt, okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi dyrektor Teatru Monika Budzeniusz.

Wzięcie psa, kota jakiegokolwiek zwierzaka wiąże się z określoną odpowiedzialnością. Jest to nie wątpliwe sztuka, nie sztuką jest kupić psa, wziąć psa ze schroniska, sztuką jest stworzyć z tym zwierzęciem określona wież zaopiekować się nim w odpowiedni sposób także by to zwierzę nie trafiło spowrotem do schroniska dla zwierząt.– dodała.

Akcja ma na celu zachęcić do adopcji czworonogów ze schroniska i zwrócić uwagę na problem z którym boryka się większość schronisk, takim jak brak zainteresowania zwierzętami starszymi, z problemami zdrowotnymi czy traumatyczną przeszłością. Te zwierzaki wymagają od potencjalnych właścicieli więcej pracy co powoduje że są one odrzucane.

Popatrzcie, na tych plakatach są zwierzęta, które są u nas naprawdę już dłuższy czas. Są to zwierzęta starsze, niezauważalne. Dlaczego? Dlatego że osoby, które chcą adoptować zwierzę ze schroniska oglądają się za pieskiem małym, młodym, najlepiej, żeby był to szczeniak, w typie rasy. Większość przedstawionych tutaj zwierząt, to zwierzęta starsze. Tak jak mówię niezauważalne. Ludzie na takie psy, niestety, nie zwracają uwagi. Jest to strasznie przykre nie tylko dla nas ale te zwierzaki czekają cały czas na swój dom… – mówi Sylwia Warchoł ze Schroniska dla zwierząt.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji