fbpx
Wiadomości

Włocławskie koszulki- sprawdź jak wyglądają

Podczas Fajns Festiwal (2-3 października) odbył się finał konkursu Włocławek na koszulce. W konkursie rywalizowało 58 projektów z całego kraju. O zwycięskich koszulkach zadecydowało jury, składające się między innymi z Rad Duet, projektantów mody i autorów kolekcji „Wiesia”, inspirowanej między innymi włocławskim fajansem, za którą zostali wyróżnieni podczas KTW Fashion Week w 2019 rok.

Konkurs został zorganizowany przez Galerie Sztuki Współczesnej oraz Urząd Miasta Włocławka. Od 2017 roku był organizowany Ogólnopolski konkurs Włocławki-nowa odsłona, uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować małą formę użytkową. Tegoroczny konkurs Włocławki na koszulce, polegał na zaprojektowaniu grafiki inspirowanej miastem oraz lokalną tradycją. Przewodnim motywem konkursu był fajans, dzięki któremu Włocławek rozpoznawalny jest na całym świecie.

Wśród nadesłanych prac 3 zostały nagrodzone, 3 wyróżnione, a 7 zostało wskazane przez jury do wystawy pokonkursowej. Nagroda główna w konkursie to 3000 tysiące złotych.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji