fbpx
Galerie Wiadomości

Włocławski „Elektryk” i… pies-robot

Marcin Pryliński uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku kształcący się w zawodzie technik elektronik dzięki swoim umiejętnościom dołączył do międzynarodowego zespołu MangDang Technology Co. Limited.

Zadaniem zespołu jest wprowadzenie na rynek w pełni modyfikowalnego robota Open Source, co oznacza że pliki konfiguracyjne są ogólnodostępne i bezproblemowo można je pobrać z Internetu. Robot przeznaczony jest głównie do edukacji w celu nauki programowania oraz pobudzenia kreatywności u młodych ludzi.

Robocik po części ma też być budżetowy i ogólnodostępny. Jeśli chodzi o wygląd i miniaturkę robota to inspirowaliśmy się „spot” od Boston Dynamic. Naszym celem jest aby każdy mógł spełnić swoje marzenie i zakupić takiego pieska ale nie za setki tysięcy złotych– mówi Marcin Prylińśki

Marcin Pryliński podczas prac w międzynarodowym zespole odpowiada za optymalizację robota pod wydruk 3D, design, rendering, projektowanie logo, modyfikacje konstrukcji, reklamę i promocję na terenie Polski oraz zadbanie o szczegóły, aby skonstruowany robot prezentował się jak najlepiej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji