fbpx
Wiadomości

Włocławską komendę odwiedzili uczniowie z Kłobi!

Wczoraj (22.03.2023) od godzin porannych policjanci z Włocławka brali udział w ogólnopolskich działaniach NURD. Mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego nie tylko na drogach regionu. O tym, aby na drodze „Patrzeć i Słuchać” usłyszała też młodzież, która odwiedziła włocławską komendę.

Włocławską komendę Policji odwiedzili wczoraj (22.03.2023) uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Kłobi, którzy w ramach doradztwa zawodowego, chcieli lepiej poznać pracę mundurowych.

Policjanci zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do służby, umiejętności psa służbowego oraz pokazali, jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne. To jednak nie wszystko, bo ważnym elementem każdej wizyty w komendzie jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj była ku temu dobra okazja, gdyż od samego rana włocławscy mundurowi uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjant „drogówki” przypomniał jak istotne jest baczne obserwowanie drogi. Zwrócił uwagę, że zbliżając się do jezdni powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, co dzieje się wokół nas, a nie na ekranie telefonu. Nie zabrakło również informacji o ważnej roli elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji