fbpx
Wiadomości

Włocławscy policjanci uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie szkoły podstawowej w Kruszynie i Włocławku. Dokument ten uprawnia młodzież do samodzielnego poruszania się po drogach publicznych rowerem, ale nie tylko.

W tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego włocławskiej komendy wspólnie z pracownikami szkół podstawowych przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. W Dzień Dziecka (01.06.22) przedstawicielka  komendy udała się do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie, a następnego dnia mundurowi zawitali w Szkole Podstawowej nr 2 we Włocławku.

Tam, po zaliczeniu części teoretycznej, uczniowie przystąpili do prezentacji umiejętności jazdy na rowerze podczas praktycznej części egzaminu. Komisja, w skład której weszli również policjanci, bacznie obserwowała i oceniała zmagania uczniów.  Musieli oni pokonać specjalnie wyznaczony tor przeszkód  i wykazać się znajomością znaków drogowych.

Uzyskanie karty rowerowej uprawnia nie tylko do poruszania się rowerem po drodze publicznej, ale też do jazdy hulajnogą elektryczną, deskorolką elektryczną, czy też segwayem.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji