fbpx
Wiadomości

Włocławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Włocławscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania “NURD”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści.

Piątkowe (10.03.2023) działania “NURD” trwały w godzinach 06.00 do 22.00. Policjanci bacznie się przyglądali zachowaniu kierujących pojazdami mechanicznymi, szczególnie w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.

Mundurowi ujawnili łącznie 67 wykroczeń. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierujących było nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i podczas skręcania w drogę poprzeczną – 24 wykroczenia oraz zbyt szybka jazda w pobliżu oznakowanych przejść i przejazdów dla rowerów – 21 wykroczeń. Działania będą wznawiane i kolejnych możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Policjanci przypominają, że zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu. Kierującemu zabrania się również wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych! Niechroniony uczestnik ruchu drogowego w starciu z samochodem narażony jest na poważne obrażenia!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji