fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Włocławianie zdecydowali- w 2020 roku parklety pojawią się przy pl. Wolności i ul. Zduńskiej.

Parklety, czyli służące wypoczynkowi drewniane konstrukcje z siedziskami i zielenią, to jeden z pomysłów mieszkańców, który pojawił się podczas konsultacji społecznych Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

Po weryfikacji, projekt Parklety w Śródmieściu znalazł się w przyjętym przez Radę Miasta dokumencie i został skierowany do realizacji. Zgodnie z zapisami GPR, w okresie jego obowiązywania w obszarze rewitalizacji pojawi się 5 parkletów.

O lokalizacji dwóch parkletów, które zostaną zamontowane w 2020 roku, zdecydowali mieszkańcy w zakończonym w poniedziałek głosowaniu internetowym. Wzięło w nim udział blisko 350 osób.

W najbliższym czasie konstrukcje pojawią się na miejscu postojowym po wschodniej stronie placu Wolności (po lewej stronie jezdni za przejściem dla pieszych na wysokości wylotu z ul. Zduńskiej (na tę lokalizację oddano 39% głosów) i na deptaku przy ul. Zduńskiej 4 (35,9 %). Z mniejszym zainteresowaniem spotkał się pomysł, by parklety ustawić przy ul. Maja 9 (14,5%) i 3 Maja 31 (10,6%).

Foto: UM Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji