fbpx
Wiadomości

Włocławianie pozytywnie oceniają Budżet Obywatelski (WBO)

175 osób wzięło udział w ankiecie ewaluacyjnej Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W największym skrócie można powiedzieć, że mieszkańcy pozytywnie oceniają funkcjonowanie budżetu obywatelskiego we Włocławku, jego poszczególne etapy, podział na kategorie, a wiedzę o WBO czerpią głównie ze stron internetowych i mediów społecznościowych

Przypomnijmy, ankieta trwała od 27 września do 12 października 2021 r. Wypełniło ją 175 osób. Zawierała kilkanaście pytań. Prosiliśmy np. o opinię na temat podziału środków na projekty w poszczególnych kategoriach; pytaliśmy czym kierowaliście się przy wyborze projektu, na który oddaliście swój głos; byliśmy ciekawi, z iloma projektami poddanymi pod głosowanie zapoznaliście się bardziej szczegółowo.

Wasze opinie są w większości pozytywne. To dla nas jasny sygnał, że tworzenie regulaminów kolejnych edycji, jest zbieżne z Waszymi oczekiwaniami. Jednocześnie są obszary, w których mieszkańcy oczekują zmian: w pytaniach otwartych pojawiały się odpowiedzi dotyczące większej promocji WBO. Raport z ankiety ewaluacyjnej opublikowany jest: TUTAJ.

Raz jeszcze dziękujemy za opinie, uwagi i sugestie dotyczące ostatniej edycji Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy go usprawniać, udoskonalać i temu właśnie służy proces ewaluacji, z którego będziemy wyciągać wnioski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji