Włocławek sportem stoi. Dofinansowanie z ratusza wyższe niż w roku 2019.

Autor: Kinga Maślanka / 25 lutego 2020 / Sport

Włocławek sportem stoi. Dofinansowanie z ratusza wyższe niż w roku 2019.

1,65 mln złotych to kwota, którą ratusz dotował na włocławski sport. Jest ona o 315 tysięcy złotych wyższa, niż w roku ubiegłym. Konkurs został ogłoszony 27 grudnia 2019 roku .Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 13 lutego 2020 roku.

24 lutego br. prezydent Włocławka podpisał zarządzenie, które określa kwoty dotacji przeznaczonych na działalność sportową klubów i stowarzyszeń prowadzących szeroko pojętą działalność w dziedzinie kultury fizycznej.

Prezydent Marek Wojtkowski: Pieniądze, które asygnujemy na działalność klubów sportowych, oczywiście nie miałyby przełożenia na pozycję naszych klubów w Polsce, gdyby nie działalność trenerów, działaczy i zawodników. Podzieliliśmy kwotę 1 miliona 650 tysięcy złotych- mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni. Konsekwentnie co roku staramy się, aby ta dotacja była wyższa. Odzwierciedleniem takiej akurat, polityki miasta w dziedzinie sportu są miejsca w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w Polsce.Włocławek zajmuje coraz wyższe lokaty,co oczywiście bardzo cieszy. Wielką radością jest  fakt, że nasze miasto zostało nominowane i co najważniejsze wybrane na gospodarza tegorocznych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce.

Na szkolenie sportowe ratusz przeznaczył 1 milion złotych. Imprezy sportowe to kwota 235 tysięcy złotych, która podczas posiedzenia komisji za zgodą prezydenta miasta została zwiększona o 50 tysięcy złotych, ponieważ liczba ofert, która wpłynęła na organizację była bardzo imponująca. Wsparcie turystyki kwalifikowanej to 13 tysięcy złotych .Włocławski półmaraton otrzymał 45 tysięcy złotych i jest to kwota wyższa o 5 tysięcy złotych niż w 2019. Olimpiada Hefajstosa 25 tysięcy złotych. Wypoczynek letni 25 tysięcy, kwota wyższa o 5 tysięcy złotych niż w roku 2019, a zawody Sprawny Miś, kwota 7 tysięcy złotych.

Zastępca prezydenta Barbara Moraczewska: Ponad 2000 dzieci z włocławskich szkół, klubów weźmie udział w różnego rodzaju imprezach, szkoleniu. 47 klubów otrzymało dofinansowanie, w ubiegłym roku były to 33 kluby.

Najwyższe wsparcie otrzymał klub Vectra Włocławek -125 842,00 zł, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej 83 074,00 zł Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie 80 804,00 zł.

W dniach 25-27 czerwca do Włocławka przyjedzie około 600 najlepszych zawodników lekkoatletycznych, którzy wezmą udział w 96 PZLA Mistrzostwach Polski. 600 zawodników wystartuje w 40 konkurencjach. 200 osób towarzyszących, trenerów, masażystów, lekarzy. Obsługa zawodów to około 400-500 osób. Zaplanowano również trzy dni transmisji telewizyjnej.

Marian Nowakowski trener Vectry Włocławek: Ranga imprezy w tym roku na pewno będzie wyższa, dlatego, że jest to ostateczna kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Te zawody są wyznaczone jako obowiązkowy sprawdzian naszych najlepszych zawodników w kwalifikacji do reprezentacji olimpijskiej. W tej chwili jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanej organizacji tych zawodów od strony logistycznej. Myślę, że wszystkie podstawowe sprawy załatwimy do końca marca. Dotacja, którą otrzymaliśmy z Urzędu Miasta jest wystarczająca, by takie zawody przy współudziale sponsorów przeprowadzić.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)