fbpx
Testowy baner
Tylko TU Wiadomości

Włocławek samowystarczalny: Miasto inwestuje w fotowoltaikę

W ubiegłym roku  została zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu Centrum Kultury Browaru B.  Doszły również zmiany w oświetleniu ulicznym, zostały one uzupełnione w ekologiczne i energooszczędne lampy technologii LED.

Wymieniliśmy już 950 sztuk opraw na energooszczędne w technologii LED. W drugim etapie, jesienią wymienimy kolejne 1339 sztuk. Ty samym wszystkie oprawy należące do Miasta będą w technologii Led – pisze Krzysztof Kukucki na swoim facebook’u.

Włocławek ma być miejscem z energią samowystarczalną w miejscach publicznych. Docelowo miasto chce zbudować farmę fotowoltaiczną oraz umieścić na wszystkich dachach budynków, które służą mieszkańcom instalacje fotowoltaiczną. Również na nowo budowanym dworcu kolejowo-autobusowym zostaną umieszczone panele fotowoltaiczne. Instalacja ta będzie miała moc około 28 kWp, rocznie zapewni ona 26 tys. kWh. Energia ta zostanie wykorzystana na potrzeby budynku. Miasto dostało też wsparcie od Unii Europejskiej na budowę kolejnych instalacji, Pan Krzysztof Kukucki zdradza , że zostaną one zamontowane na dachach nowych bloków na Celulozowej oraz na dachu Hali OSiR.

Docelowo chcemy by Włocławek był samowystarczalny jeżeli chodzi o energię elektryczną niezbędną do eksploatacji obiektów publicznych. Przy czym energia ta ma być wytwarzana ze źródeł neutralnych dla klimatu. By to osiągnąć chcemy zbudować farmę fotowoltaiczną, a na wszystkich dachach budynków użyteczności publicznej zamontujemy instalacje fotowoltaiczne– powiedział Zastępca Prezyenta, Krzysztof Kukucki.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji