fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Włocławek przyjmuje strategię rozwoju elektromobilności! Podziel się swoją opinią.

Konieczność poprawy stanu środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym sprawiła, że znaczenie pojazdów o napędzie elektrycznym nieustannie wzrasta. Ceny baterii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych spadły w ciągu ostatnich dziesięciu lat o prawie 90%, a ich pojemności znacząco wzrosły.

Dziś samochody elektryczne o zasięgu powyżej 300 – 400 km są powszechne na rynku.Dzięki rządowym programom dopłat dla osób fizycznych i przedsiębiorców zeroemisyjne pojazdy stają się realną finansowo alternatywą dla silników Diesla i benzynowych. Rewolucję przechodzi także transport miejski. Po Włocławku jeżdżą już pierwsze autobusy elektryczne, a opracowywana właśnie Strategia zakłada, że w kolejnych latach będzie ich przybywać. Rośnie także znaczenie innych pojazdów o napędzie elektrycznym: hulajnóg, rowerów czy skuterów.

Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Włocławek na lata 2020-2035 to dokument, którego celem zweryfikowanie obecnej sytuacji i wyznaczenie kierunków rozwoju elektromobilności w naszym mieście. Chodzi tu między innymi o stworzenie wizji zeroemisyjnej komunikacji publicznej i zielonej floty pojazdów wykorzystywanej przez jednostki miejskie.Mieszkańcy, którzy zdecydują się na zakup pojazdów o  napędzie elektrycznym, będą mogli liczyć na rozwój sieci punktów ładowania, a miłośnicy rowerów i hulajnóg elektrycznych będą brani pod uwagę przy rozwoju infrastruktury rowerowej.

Promocja elektromobilności ma jeden bardzo ważny cel: poprawę jakości życia mieszkańców Włocławka. Nasze miasto będzie bardziej przyjazne dla wszystkich osób  przemieszczających się po nim. Mobilnością mieszkańców będziemy zarządzać w sposób inteligentny, tak aby wygoda i szybkość podróży szły w parze z ograniczeniem zanieczyszczenia środowiska.Zgodnie z założeniami strategii transport publiczny ma być „bliżej mieszkańców”.Dzięki elektryfikacji transportu i rozwojowi alternatyw wobec samochodów spalinowych spadnie poziom hałasu i zanieczyszczeń powietrzawyjaśnia włocławski ratusz

Elektromobilność to także zmiana podejścia do energii: samochód będzie można ładować także w domu, a dzięki wsparciu efektywności energetycznej i rosnącej roli odnawialnych źródeł energii zasilanie pojazdów elektrycznych nie będzie musiało wiązać się ze zwiększeniem mocy elektrowni węglowych.

Ratusz chce dowiedzieć się, jakie jest zdanie mieszkańców na temat wdrażania elektromobilności we Włocławku. Jakie są potrzeby oraz jaka jest wizja włocławian dotycząca rozwoju miasta.

Mieszkańcy mogą do 29 lipca zgłaszać swoje spostrzeżenia, uwagi i opinie odnośnie do powyższego dokumentu, na numer tel. 054 414 41 77 lub na adres e-mailowy: dcieslikiewicz@um.wloclawek.pl

Z projektem strategii można zapoznać się na stronie: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/237/15360/wloclawek-przyszlosci-to-miasto-elektrycznego-transportu-konsultacje-z-mieszkancami

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji