fbpx
Wiadomości

Włocławek otrzyma 20 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na co przeznaczy pieniądze?

20 milionów złotych otrzyma Włocławek z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 15 milionów złotych z tej puli przeznaczymy na budowę drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe we Włocławku, natomiast pozostałą część przeznaczymy na przebudowę ulicy Kilińskiego w ramach projektu „Przebudowa ulic śródmieścia, w celu uspokojenia ruchu”.

Foto: Urząd Miasta Włocławek facebook

20 mln. zł pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład. Ze środków tych 15 mln. zł pokryje część wydatków budowy alternatywnej drogi na os. Michelin w przedłużeniu ul. Wiejskiej. Budowę tej drogi rozpoczniemy w 2022 roku. – napisał Krzysztof Kukucki na swoim facebooku.

Pieniądze przeznaczamy na projekty, które wiążą się z poprawą infrastruktury, mobilności, a co za tym idzie bezpieczeństwa mieszkańców Włocławka – mówi prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski. Tak zainwestowane pieniądze, to także impuls gospodarczy, na którym nam bardzo zależy.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK. 

Zdjęcia: Krzysztof Kukucki facebook

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji