fbpx
Lifestyle Tylko TU Wiadomości

Włocławek nie taki zły jak go malują – część 4!

Włocławek to wspaniałe miasto, często niedoceniane przez mieszkańców. Mamy wiele interesujących miejsc do spędzania wolnego czasu na różne sposoby, od tych aktywniejszych po te spokojniejsze. Z pewnością każdy mieszkaniec Włocławka i okolic, a także turyści z dalszych zakątków świata znajdą coś dla siebie.

Na początek coś dla osób lubiących spędzać wolny czas na spokojnie, czyli Kawiarnia Obywatelska ,,Śródmieście Cafe”. Jest to bardzo przyjemne miejsce, w którym można napić się kawy i spędzić miło czas ze znajomymi. Nasza włocławska Kawiarnia Obywatelska to nie tylko zwykła kawiarnia. Została stworzona, aby badać potrzeby i oczekiwania naszych obywateli wobec Włocławka. Kawiarnia jest otwarta na wszelkie inicjatywy społeczne w naszym mieście. Jest to miejsce, w którym można wykazywać aktywność lokalną i mieć wpływ na losy Włocławka! Kawiarnię Obywatelską już drugi rok z rzędu prowadzi Fundacja Ładowarka. Dzięki kawiarence ‘Śródmieście Cafe’ możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach jak ‘Eko Jarmark’ czy ‘Spotkania Poetyckie’.

Dla osób lubiących bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu, we Włocławku znajdziemy siłownie na powietrzu, czyli tzw. sprzęt do street workout’u. Jest ich coraz więcej, znajdują się na różnych osiedlach, dzięki czemu mieszkańcy nie mają do nich zbyt daleko. We Włocławku takie siłownie możemy znaleźć na osiedlu Kazimierza Wielkiego, w Parku Łokietka, na Bulwarach czy na osiedlu Południe. Zalet tego typu siłowni jest mnóstwo, po pierwsze są zupełnie darmowe.

park

Ponownie przedstawiamy coś dla osób lubiących aktywność czyli parki linowe, bo Włocławek posiada ich aż dwa. Jeden przy Alei Kazimierza Wielkiego, a drugi na plaży jeziora Czarnego. Jest to wspaniała rozrywka w naszym mieście dla dzieci, ale i również dla dorosłych. Świetne miejsca dla rodzin z dziećmi. Trasy na parkach linowych z każdym sezonem są urozmaicane, więc każdy fan takiej zabawy powinien regularnie odwiedzać te miejsca, żeby sprawdzać swoje siły na nowych trasach. Na jednym z parków linowych przy Alei Kazimierza Wielkiego dostępny jest tor dla quadów dla wielbicieli adrenaliny.

Fani spacerów i miejskiej sztuki mogą wybrać się na przechadzkę po Włocławku w poszukiwaniu murali, których jest zaskakująco dużo. Ściany niektórych budynków w naszym mieście są ozdobione przez murale jednocześnie tworząc swego rodzaju publiczną galerię miejską. We Włocławku możemy zobaczyć mural ,,Esencja miasta” na ulicy Wojska Polskiego 3 autorstwa Dawida Celek i Tomasza Smieszkoł przedstawiający włocławski fajans. Mamy także mural autorstwa Anny Wardęgi ,,Włocławskie popołudnie” przy ulicy Żabiej 14/16. Mural namalowany w 2017 roku autorstwa Andrzeja ,,Po prostu” oraz Marcina Grężlikowskiego na ulicy Bulwary Piłsudskiego 25 przedstawiający postać Jana Pawła II.

Szukając czegoś o klimacie artystycznym we Włocławku nie można pominąć naszego, lokalnego i wielokrotnie docenianego nagrodami rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego. Mieszkańcy lubiący sztukę mogą podziwiać rzeźby Zagajewskiego w Muzeum Etnograficznym w oddziale Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Ponadto we Włocławku są organizowane konkursy rzeźbiarskie im. Stanisława Zagajewskiego przez Centrum Kultury Browar B i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej dla dzieci i młodzieży. Każda edycja cieszy się wysokim zainteresowaniem.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji