fbpx
Lifestyle Wiadomości

Włocławek – nie taki zły jak go malują – część 2! Zobacz co jeszcze ma do zaoferowania to miasto

Jak wszyscy wiemy, jako Polacy mamy tendencję do narzekania i szybkiego oceniania. Taki już nasz urok. Niestety często nie doceniamy piękna miejsca, w którym się znajdujemy, zbyt szybko wydając negatywną opinię na jego temat. Zdecydowanie można odnieść to do narzekania na temat Włocławka. A przecież to miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dzieje się wiele super wydarzeń, tylko nie każdy je dostrzega! Dostrzeż je z Nami!

Kulturalna mapa Włocławka kilka lat temu wzbogaciła się o ważny punkt jakim jest Centrum Kultury ,,Browar B’’. Z całą pewnością można rzec, że rewitalizacja zabytkowych obiektów Browaru to strzał w dziesiątkę! To miejsce przyciąga wielu mieszkańców Włocławka i nie tylko. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ Browar B ma do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości. Mowa tutaj o organizowaniu między innymi zajęć pozalekcyjnych, lekcji tańca, śpiewu, fotografii, spotkań integracyjnych. Odbywa się tam mnóstwo wydarzeń z wybitnymi artystami w roli głównej. Browar B przyciąga znakomitych muzyków, aktorów, plastyków. Jednym słowem – dzieje się! Warto podkreślić, że to miejsce odpowiada na potrzeby mieszkańców w różnym wieku. Wrażenie robi także sam budynek, który jest połączeniem tradycji, historii i nowoczesności. Bacznie obserwuj wydarzenia organizowane przez Browar B, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jeśli mówimy o Browarze B, nie można nie wspomnieć także o Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Odbywają się tam wyjątkowe spektakle teatralne, ale nie tylko. Teatr proponuje mieszkańcom Włocławka także inne wydarzenia, między innymi są to wernisaże, koncerty, projekcje filmowe, a także warsztaty oraz zajęcia dla przedszkoli i szkół. To wszystko po to, aby zaproponować widowni w różnym wieku szeroką i atrakcyjną ofertę kulturalną.

Miasto zadbało również o życie kulturalne w odległych od centrum częściach Włocławka. Mowa tutaj o Klubie ,,Łęg’’ i Klubie ,,Zazamcze’’, które proponują różne aktywności kulturalne. To idealne miejsca do rozwoju dla tancerzy, plastyków, młodych aktorów, wokalistów. Znajdzie się miejsce również dla osób starszych – w klubie ,,Łęg’’ założono klub seniora. Obydwa obiekty sprzyjają organizowaniu imprez okolicznościowych, spotkań mieszkańców.

Oprócz tego, oczywiście wydarzenia plenerowe, koncerty, imprezy, festiwale i wiele innych. Włocławek tętni kulturalnym życiem, proponuje szeroki wachlarz wydarzeń. Grzech z nich nie skorzystać! Otwórz szeroko oczy i dostrzeż, że to miasto ma wiele do zaoferowania!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji